9 řemesel

Vaříte boršč?

Měl jsem jeden krásný recept , ale je v háji.Na netu jsem ho nenašel.Jak jej děláte vy? Třeba někdo má stejný recept, jako byl můj ztracený.No , naděje umírá poslední, tak díky …
Doplňuji:
Vagra díky !!!!To je ON ! Už jak jsem četl o slovenštině, tak mne to trklo. Ten ztracený byl taky SLOVENSKÝ. A co více , je to ono.DÍKY MOC!! A také všem ostatním moc děkuji.Vyzkouším, vyzkouším, nebojte se.Já totiž toto jídlo přímo zbožňuji.Tak se mějte a díky.

Nejlepší odpověď
annas

Já vařím. Správně má být ze tří druhů mas. Já dávám někdy jen jedno, jindy dvě.
Dělám ho zhruba podle vloženého odkazu. Kosti ale nepoužívám. Někdy přidám i fazole, sušené houby. Hřebíček rovněž ne, jen pepř, nové koření a bobkový list.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/pra­vy-rusky-borsc/

Další odpovědi
anonym

Tady si určitě vybereš.Dobrou chuť.

Zdroj: http://www.to­precepty.cz/vyh­ledavani.php?hle­dam=bor%C5%A1%C4%8D&au­tor=0&kategori­e=0&v_nazvu=1&hle­dat.x=0&hledat­.y=0

vagra

Mám ve své" Knize receptů "recept na boršč,stáhnutý někde z netu,ale je ve slovenštině,tak pokud to nevadí:

Boršč – originál ruský

750 hovädzieho mäsa s kosťou, 2 až 3 bobkové listy, zopár guľôčok čierneho korenia, 400 g zemiakov, 300 g hlávkovej kapusty, olej, 2 veľké cibule, 2 mrkvy, 2 lyžice paradajkového pretlaku, 1 paradajku, 150 g cvikle, 2 až 3 lyžičky octu, kôpor, petržlenovú vňať, kyslú smotanu.

Hovädzie mäso s kosťou uvaríme vo vode. Vyberieme z vývaru a necháme vychladnúť. Mäso oberieme od kosti. Do vývaru vložíme bobkové listy, celé čierne korenie a zemiaky, pokrájané na kocky. Ak použijeme zimnú kapustu, vložíme ju do vývaru spolu so zemiakmi, ak skorú kapustu, tak o 10 minút neskôr, ako zemiaky. Na oleji opražíme nahrubo pokrájanú cibuľu a mrkvu, pridáme paradajkový pretlak a paradajku pokrájanú na mesiačiky. Pridáme vývar z polievky a chvíľu podusíme. Vlejeme do vývaru s kapustou a zemiakmi. Pridáme vykostené mäso. Ak použijeme varenú cviklu, tak tu ju pridáme asi 3 minúty pred dovarením boršču, pokrájanú na kocky, spolu s octom, ktorý nám pomôže zachovať farbu cvikle. Ak použijeme surovú cviklu, opražíme ju spolu s cibuľou a mrkvou. Do polievky pridáme aj kôpor a petržlenovú vňať. Podávame s kyslou smotanou.

quentos

s maminkou se po něm můžem utlouct, takže ho občas uvaří. Recept odpovídá zhruba tomu, na nějž poslala odkaz AnnaS, jen s jednou drobnou odchylkou, smetanou se to „pouze“ „nezdobí“, ale flákněte tam té smetany do každého talíře klidně i několik polévkových lžic. Po rozmíchání to díky ní získá správný šmrnc.

vagra

Není zač.
Jsem rád,že jsem se v tom množství receptů na boršč, trefil do toho pravého.