Kepler

Jak se vlastně udí v masokombinátech?

Stejné jako domácí uzení to určitě není.

Nejlepší odpověď
Drap

Většinou se vlastně dusí, buď ve vodě nebo páře a finální úprava se dělá buď tekutým kouřem, nebo snad i častěii proženou udírnou, kde spalují bukové piliny nebo třísky, aby dosáhli co nejbližší chuti uzeného.

Další odpovědi
Hufnágl

To víš, už není na to norma, jak udit v masokombinátech. Dnes je chemie, která nahradí uzení. Říká ti něco tekutý kouř nebo prášek ze sušené krve? Vše se ojebává, ale v neprospěch konzumenta. Není nad domácí uzení: https://ctrlv­.cz/TnWV

Je tomu dlouhá doba, kdy jsem viděl krátký film z rakouského masokombinátu, kde měli zajímavý vyvíječ studeného kouře. Bylo to kolo s nějakými třecími segmenty, ke kterému byly připevněny dva, možná tři hranoly z tvrdého dřeva. Kolo se otáčelo a díky tření o dřevo to vyvinulo mnoho kouře, který se vháněl ventilátorem do udírny.

pan Straka

Pravděpodobně za pomoci tzv. tekutého kouře, což je kouřové aroma extrahované do tekutiny.

Ametyst

Maso i masné výrobky se polevaji dehtem odporně páchnoucí kapalinou. Původní význam uzení coby konzervovaní a prodloužení trvanlivosti masa tím úplně vymizel.

akaš

Když jsem se ženil, poprvé jsem s tchánem nakládal maso na uzení na svatbu. Dvakrát týdně jsme jezdili maso obracet, trvalo to strašně dlouho. Ale maso bylo výborný! Dneska se to prý nasolí a vakuuje, a prý na to stačí 14 dní. https://www.va­kuovacka-na-potraviny.cz/domaci-nakladani-masa-uzeni/

Zdroj: https://www.va­kuovacka-na-potraviny.cz/domaci-nakladani-masa-uzeni/

zjentek

TWL co JE TOHLE za obrázek??? Uveď zdroj a pokud jsi autor, POŠLI VZOREK!!!

Jinak k otázce nevím nic. Zjenkek (;

Kepler

Ametyst: to snad nemyslíš vážně, ani nevíš, co je to dehet. Co slovo, to blbost, promiň.

Ametyst

Neměl jsi svůj den, když jsi moji odpověď, plnou “blbostí,” obodoval? 🙂

Ametyst

Kapalina odporně páchne dehtem. My doma nemluvíme česky, tak ať mi annas udělá správný slovosled, děkuji

Dochy

to zřejmě nemělo být „polévá se dehtem“ ale „dehtem páchnoucí“

Hufnágl

Kepler
Ametyst se pravděpodobně špatně vyjádřil o použití dehtu, ale dehet vzniká při použití domácího vyvíječe kouře. Pokud u vyvíječe není odkalovač, dehet se do masa dostane.

Vinpe

Příspěvek smazán administrátorem.

Vinpe

Dnes se to již masokombinátech nepoužívá.

Kepler

V domácím uzení se používá.