Mapel

Proč opisujete odpovědi na otázky z internetu?

Nechápu jednu věc, že odpovídatelé dají odkaz na odpověď a pak jí ještě pod odkaz překopírují. Připadá mi to zcela zbytečné, ale je to přijatelnější, než okopírování odpovědi a vydávat ji za svou. Pokud píši nějakou práci a používám citaci, tak musím vždy uvést zdroj a to vždy za uvedený text. Proč to neděláte?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Změní se stránka, odkaz je často neplatný.
  2. Někde na pouhé vložení odkazu reagoval admin takto:

„Pouhé vkládání odkazů našim uživatelům nepomůže. Od toho jsme poradna, aby její uživatelé měli co nejrychlejší a nejjednodušší odpověď od ostatních, nikoli museli pátrat v odkazech, které si mohou vygooglit sami.“

3. Není to proti pravidlům.
„Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“

Už se to několikrát řešilo.

Další odpovědi
ReHu

Protože dostanou bodíky 🙂 🙂 🙂

led

Mapel,
je veľká škoda, že ste tak rýchle uzavrel otázku, mohli tu byť zaujímavé odpovede.
Ale zjavne vás skutočnosť nezaujímala

led

„Proč opisujete odpovědi na otázky z internetu?“
Ak pozriete trochu do histórie tejto stránky, tento problém, aj keď ho nevidím ako problém, sa tu od začiatku do dnes riešil mnohokrát.
Z kodexu
„Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“
Z vyjadrení adminov:
„Samotný odkaz nie je dostatočná odpoveď“
.
Odpoveď ReHu je síce zaujímavá svojou úprimnosťou, ale myslím, že nevyjadruje plnú odpoveď na danú otázku.
Ďovodov je niekoľko:
1 – zištne, ani nie tak poradiť ako získať odmenu – viď ReHu „Protože dostanou bodíky“
Ale, čo v takom prípade, ak sa adresa vloženého odkazu zmení? odkaz sa stáva len akýmsi odpadovým košom prázdnych slov. A získané bodíky? Ano, boli za daný odkaz, aj keď je už neplatný, ale čo, svedomie mám čisté a bodíky mi len zvýšili renomé.
2 – Takže prečo uviesť odkaz a napísať aspoň stručne, alebo aspoň krátky citát z odkazu, o čo vlastne ide?
Aby sa čitateľ dozvedel základnú informáciu aj bez otvorenia odkazu. A pokiaľ ho zaujímajú bližšie informácie, odkaz si určite otvorí.

dědapetr

Ze stejného důvodu jako pokládání otázek které si každý může najít na internetu a pokud tam nic nenajde může se zeptat na odpovědích.I za otázku takto položenou jsou body.

annas

Ad ReHu – body jsou i za vložení odkazu.

Závažnější prohřešek je, když někdo používá dva profily … jednou ten, podruhé onen …O co jde v tomto případě?