Ametyst

Všimli jste si, že Ukrajinci už válčí v Rusku?

Už se nebrání na svém území jako napadená země. To je vážný obrat.
Co si o tom myslíte? Máte tuto zprávu také z médií, nebo se jim nehodí o tom mluvit?

Nejlepší odpověď
elkon

Ano, jen ať si Rusáci také „čuchnou“ jak to vypadá, když někoho vraždí.

Další odpovědi
Dochy

Ano, postřehl. Pořád je to napadená země, která se brání. Stále jí Rusko okupuje o několi řádů víc země než oni Rusku, a i kdyby ne, předpokládám, že Ukrajina je ochotná se kdykoli stáhnout, pokud se stáhne Rusko.

orwell

Nelze si nevšimnout, že jsme zase blíž 3. sv. válce. Jen mě překvapuje, kolik je mezi námi lidí, kteří se na to těší.

da ny

Ano.
Zaslechla jsem na ČT1.....
Vzpomínám, na počáteční „základní podmínky“ všech evropských zemí NATO i ze strany USA
(smad, kromě Fialy, co na to tehdy Poláci, jsem nevnímala…), před
a během pomoci, v podobě zbraní.
„Nevstupovat, nestřílet na ruské území.....“ . „… jen k obraně…“
:/

jirka F

Ano, už jsem to postřehl z médií je to dobrý že to někam postoupilo.

Rokio

Nevšiml. Díky za informaci. 😉

zjentek

Až úkáčka obdrží F 16 tak do akce by mohly startovat z Polska či Rumunska, nakonec na UA by stejně neměli odkud (nejen pro ten bordel na zemi ale ujasněme si prosím kdo ve skutečnosti ovládá celý UA vzdušný prostor.) IMHO, s Ruskem zde NATO vyteče jako primeros a nebojme my obyčejní lidé nepřijdeme zkrátka 💁‍♂️🤗😘

(BTW, pozorně přečti příspěvek jirky, dochyho ,elkona a bůhví kdo další ještě přisadí [měl bych favority] a MUSÍ ti být jasný, že válce se nevyhneme, prostě NEVYHNEME [s danou mentalitou 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️].)

aliendrone

Už se to doneslo dokonce i ke mně. Celá ta pakárna je jako cibule. Vždycky, když se pídím po tom vocogo (doopravdy) a myslím si, „ahá, už to vím“, tak se vzápětí ukáže, že je to „ještě trochu složitější“, tedy že to má HLUBŠÍ pozadí. Které se přirozeně nikde neprezentuje (na OBOU stranách). 😕

Pragmaticky jsem se tedy zaměřil na to, CO to reálně bude znamenat PRO MĚ (jaké budou dopady). Tak či onak mi nevychází nic jiného, než samá negativa (pozitiva jsou vyhrazena „jen pro některé“, mezi které nepatřím a ani nechci).

Takže si s úsměvem (či znechucením – dle nálady) občas poslechnu rétoriku vedenou kolem toho a když mám dostatek šťávy, tak se zaktivizuji na pošklebování se názorům jedinců, které zmiňuje zejntek ve své odpovědi. Kteří o tom ví leda tak to, co jim nabulíkuje Česká LŽElevize, obecně mainstreamová média. Jen pro svého oblíbence Pepu25 si přirozeně čas i sílu na reakci VYHRADÍM, to je JISTÉ. 😉 😁

Drap

Zaznamenal jsem to. Je to skutek pro další masovou mediální bublinu.

Tonda Káňa

Ano, informuje o tom i ČT, to jen tak kdyby… A zrejmě to má mít psychologický efekt + tam asi chtěj nahnat co nejvíce Rusáků, aby odvrátili pozornost od Ukrajiny. Nemají šanci to tam dlouhodobě udržet. O pokus dobýt část Ruska pro sebe nejde…

A vzhledem k tomu, že asi 70 % Rusáků tu válku schvaluje, tedy většina, tak at si ti evakuovaní z té oblasti užijou taky tu svojí válku, kterou většina z nich schvaluje…

Pepa25

Myslím si o tom, že to není dobré. Chápu to ale, protože celá válka není nic než vytvoření nárazníkového pásma kolem Ruského impéria (to není můj výmysl, o jeho vytvoření na území „bývalé Ukrajiny“ se vyjádřili opakovaně vrcholní ruští představitelé). Takže Ukrajina také začala vytvářet nárazníkové pásmo …

Herjulfson

V létě televizi moc nesleduji, ale už jsem to zaslechl. V podstatě to znamená, že dodavatelé zbraní podporují vpád Ukrajiny do jiné země. Jasně, neberu do úvahy co tomu předacházelo, ale myslím, že některé dodávky byly podmíněny zákazem užití v Rusku. Tak a co s tím teď? Byly porušeny dohody? Přestaneme dodávat zbraně?
Asi ne… Nebo prostě počkáme až dojdou Ukrajinci a pak se uvidí?
Předpokládejme, že tajné služby celého světa nějsou vedeny jen idioty. Pak je zřejmé, že Rusáci budou asi opravdu nejen vojenskou, ale i jadernou velmocí. Myslím, že se nedá předpoládat, že by se nechali zahnat do kouta. A pokud by se to povedlo … co by se asi stalo?
Osobně bych asi udělal vše, aby se začalo okamžitě jednat.

zjentek

Příspěvek smazán administrátorem.

Tonda Káňa

Zde se musím starocha zastat, výjimečně s ním souhlasím 👏