df

Sníží se léčivý účinek medu, když do čaje s medem stříknu citronku?

Nejlepší odpověď
quentos

Ne, ale s obojím je radno počkat cca 15 min. po zalití (vyšší teplotou se ničí vitaminy).

Další odpovědi
zjentek

Citronka je široký pojem, může to být chemka. Tak si do čaje vymáčkni pár kapek z citronu a nic tím nesnížíš ani nepokazdíš.

Drap

Myslím, že ne.

WhiteCrow

„Nejdůležitější pravidlo týkající se práce s medem zní: dlouhodobé vystavení medu vyšším teplotám nad 70 stupňů Celsia škodí a med znehodnocuje. Rychlé zahřátí ale nevadí a teploty nižší než 60 stupňů Celsia medu vůbec nijak neublíží a nemění jeho vlastnosti.“

(Zdroj: www.pleva.cz)

WhiteCrow

Omluvám se, nevšiml jsem si že už tu podobná odpověď je

df

Ne, je teplý jak chcanky a to je ideální

df

Samozřejmě to tak dělám. Čekám tak 15–20 minut

zjentek

To je naprd to je čaj studený.

zjentek

Čaj zaleješ, cca 8min. louhuješ, pak do něj nakapeš citron z lednice, vezmeš studenou lžíci s medem a mícháš, tak v tu chvíli už ten nápoj má nějakých 50– 55 C a to je pro kvalitní med v poho. Jestli kupuješ Medokomerc a podobné v řetězcích tak VŮBEC NEŘEŠ, tam není co zničit!

df

Mám lipový od včelaře, osobní odběr!