jirka F

Pokračovali byste ještě v dalším studiu, nebo vám stačí vyučení, případně maturita apod.?

Mně to už stačí, i když v tom oboru již nepracuji.

Šli byste ještě studovat do škol, nebo vám vyučení, případně maturita apod. stačí?

Nejlepší odpověď
Drap

Šel bych hned. Bohužel důchodce už nikde neberou a soukromé VŠ jsou poměrně finančně náročné.

Další odpovědi
Pepa25

Mám dokončený postgraduál a stejně mám dost často pocit, že mi to nestačí, že bych potřeboval ještě nějaký další obor, protože praxe je poněkud multidiscipli­nární …

Gonfaloniér

Rozhodně bych nepokračoval. Stačí mi to, co mám. A to co mám (ze školy) mi nikdy nic nedalo a v životě (ani v práci) jsem to neuplatnil.
Myslím ve studiu na škole. Kterémukoli jinému studiu jsem velmi nakloněn (samostudium, četba, soukromí učitelé, kurzy, život a zkušenosti, atd).

marci1

Pokud má člověk možnosti a zájem si zvyšovat své znalosti a vědění, rozhodně doporučuji ve studiu pokračovat. Čím víc toho člověk zná, tím lépe se v životě orientuje a lépe si ve všem „poradí“. 🙂

Jan Kunčar

Záleží na tom, co by ten člověk chtěl dělat (jaké povolání by chtěl vykonávat)

da ny

Samozřejmě, že bych šla studovat.
Člověk má větší možnosti. Řemeslu se může člověk začít věnovat kdykoliv.
Stavební Ing. šel na řezbáře.
Záleží také na pracovní nabídce v místě bydliště/po přestěhování.
Znám ředitele banky, který koupil domek na vesnici a pracuje v lese jako dřevorubec.
Úřednici VŠ, která po mateřské pracuje jako pedikérka, jiná jako masér v lázních.
Pokud někdo pracuje u pasu, asi tam dlouho zůstane…..
Záleží na motivaci.
Mnohý šikovný zedník má vyšší příjmy než úředník na magistrátu. Přijde zdravotní problém (záda) a zedničině je konec. Za stolem v kanceláři může sedět dál,alespoň na část úvazku.

ivzez

Člověk by se měl vzdělávat po celý život. Ani ukončená VŠ by neměla nikomu stačit.
(Takže ano, pokračovala bych.)