Lgee

Právní uspořádáni státu – jak to je?

Jak je to s právním uspořádáním státu kdo to určuje a nastavuje, pokud je ve státě aplikováno evropské (unijni) právo tak to musi byt nejak nastavene statem nebo jak to funguje?

Ja se neptam na unii, ptam se celkově na pravni usporadani statu.

Odpovědi
paul1

Snad tyto otázky budou všechny zodpovězeny tady:

Zdroj: https://europa­.eu/european-union/law/tre­aties_cs

plebs

Na př. při podepsání v roce 2007 Lisabonské Smlouvy mezi 68 články je, znamená to oslabení vlivu ČR v Radě EU absolutně tak i k velkém státům. Podepsal to předseda vlády Topolánek který byl i předsedou ODS i když XVII Kongres ODS zakazoval předávat moc na úrovenˇ EU.
Rovněž máme v Ústavě článek 76 vláda rozhoduje ve sboru na základě nadpoloviční většiny.
Jediný kdo tuto smlouvu váhal podepsat byl president Klaus.

L.G.

No je právě to, nefunguje to na žádné úrovni a furt to někdo považuje za vzor toho, co býti má, tak když mi to někdo vnucuje, aniž nemám jasno v tom, co vlastně chci, tak ať mi aspoň vysvětlí, proč to mám chtít, samostatný stát jako předstupeň násilného sjednocení celku, to fakt smrdí nucením k dobrovolnosti, je to stejně hnusný, jak hnusně to i vypadá, to si pak určitě všichni rádi nezapochybují, já mám v kolisavosti víry ve zdar určitých projektů tu rozkolísanost něco jako vrozenou, co to pak je, vrozený dar nebo vrozená vada?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.