Michael030

Parkování na obou stranách obousměrné ulice

Zdravím Vás,

rád bych se zeptal, u nás na sídlišti ve městě tak máme ulici ve které před lety byly ještě funkční autobusové zastávky. Ty jsou již, ale několik let zrušené a žádné autobusy zde již nejezdí a od té doby zde na obou stranách ulice parkují osobní auta, někdy i jeřáb, autobusy soukromníků, dodávky, kamiony atd.

Nedávno jsem si pořídil vozidlo a přemýšlím, jestli je OK parkovat zde, protože si myslím, že by to „nemělo“ tak být, ale na druhé straně je tu taková situace, že není moc kde jinde parkovat. Denně tam vidím zaparkovaná vozidla po obou stranách, občas i v křižovatce a nějak jsem nevypozoroval, že by policie rozdávala pokuty, kontrolovala to, botičky atd.

Rád bych se zeptal, jestli je to Policií tolerováno z důvodu toho jak to je s parkováním ve městěch a na sidlištích, jakou máte třeba zkušenost Vy s podobnou situací?

Díky moc :)

Odpovědi
Ametyst

Pokud tam není žádné omezení ani výstrahy dopravním značením, lze tam parkovat. Kdyby tam byla značka zákazu zastavení, zákazu stání, žlutá čára podél kraje ap., bude to jasné. Takhle co není zakázáno, je dovoleno.

Rokio

Nevím, jestli je to legální, či ne, ale pokud policie dosud nezakročila na dosavadní majitele parkujících aut na tomto konkrétním místě, tak pochybuji, že zrovna zakročí proti tobě.

Jinak konečné rozhodnutí je na tobě. Nebudu tě k ničemu navádět. Musíš se rozhodnout sám. Poskytl jsem ti pouze svůj pohled na tuto konkrétní situaci.

elkon

Vedle vozidla musí být volný jízdní pruh 3m. Pokud to nikdo nekontroluje, parkuj kde chceš.

Pepa25

Otázka je nejasná, resp, motá několik věcí najednou:

  • zrušené autobusové zastávky – jak to souvisí s parkováním?
  • kde lze parkovat – to jasně říká zákon
  • proč není porušení trestáno – jednak nevím, jestli opravdu nonstop moniturujete, že police nekoná a za druhé v případě velkého množství přestupků se předpokládám logicky zaměřuje na ty nejzávažnější.

Celkově mi připadá nesmyslné psát sem místo odboru dopravy na vašem městském úřadu …

Michael030

@Pepa25

– souvisí to tak, že na základě této skutečnosti tam začali lidé parkovat a tohle se drží už nějaký ten rok

  • ano, kde lze parkovat říká jasně zákon
  • non-stop nemonitoruji nicméně, když tam parkují stále stejná auta každý den, tak předpokládám, že policie nekoná a to i když tam policie zastavuje kvůli bezdomovcům, tak vozidla neřešili (případ 2 měsíce nazpět a to tam parkoval autobus), neříkám, že mnou dotazovaná lokalita je jediná, od vidění to je více lokalit nacházácí se okolo sídlišť kde je parkování problematické a v některých příapdech skoro nemožné.

cochee

No tak když víš, co říká zákon o parkování, tak si tu ulici prohlédni a srovnej si skutečnost se zákonem a máš jasno, ne? V celé řeči ses nezmínil ani slovem, jestli jsou veškeré náležitosti dotyčné komunikace v cajku ohledně parkování, nebo ne.