Midoc

Motýle a včely nemají rády Roundup. Uhynou?

Roundup a jiné přípravky s glyfosátem se nemaji stříkat na rostliny hlavně v době květu.
Motýlů a včel je rok od roku méně, tak proč je hubit ještě takhle.

Nejlepší odpověď
doktorwho

Babiš povídal, že motýle a včele mají rádi řepku.

Další odpovědi
RyuzakiKate

No, bohužel některé vysoko postavené lidi zajímá jenom zisk. Naštěstí se provádí nezávislé testy a už několikrát se zjistily např. právě rezidua pesticidů nebo dokonce i námelových alkaloidů. A naštěstí se neustále zpřísňují a zdokonalují evropské směrnice, problémem jsou asi spíš potraviny z dovozu (např. z Polska). Ale abych zodpověděla tvůj dotaz, tak ano, nejen postřiky, ale i úbytkem přirozené zemědělské krajiny hynou motýle, včele a další hmyze, tím pádem se zmenšují i populace ptáke a doufám, že brzo poženou Brabec i s Babišem po hlavě do p*dele. Moc bych si přála na místo ministra životního prostředí někoho kompetentního a seznámeného s obnovou přírodě bližší krajiny…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Midoc

Přípravky s glyfosátem by se neměly používat při teplotách přesahujících 25°C. Dochází odpařováním k poškození okolních porostů.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Glyfos%C3%A1t

Midoc

Jsou i jiné přípravky, které jsou méně škodlivé.
https://ekolis­t.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/hornbach-prestal-prodavat-roundup-a-pripravky-ktere-skodi-vcelam

Dochy

Kate: Jaká je spojitost námele s otázkou?

RyuzakiKate

Velmi okrajová :) Tak nějak jsem si na to vzpomněla, protože námelové alkaloidy a mykotoxiny dělají v (lidském) organismu taky pěknou neplechu, takže si s pesticidy skoro můžou „podat ruce“.

Dochy

Mno… jenže námel a plíseň… jak bych to tak řekl… mají šanci právě když tam ty pesticidy nejsou 😉 a co to vlastně melu… opravuju na plíseň a plíseň 😉