Rokio

Který trest hrozí za spálení Bible?

Chtěl bych vědět, jestli Bůh zasáhne. Pokud bych se pro tento skutek rozhodl, pálil bych ji samozřejmě na odlehlém místě někde v lese, nebo na louce u pole. Bůh přece nemůže být všude.

Vím, že podle oficiálních biblických textů o pekle není ani zmínka. Proto nemůžu očekávat opovržení a věčné zatracení.

Nejlepší odpověď
Edison

Můžeš. Bůh nepotřebuje peklo.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jako křesťan bys měl vědět, že pouhá myšlenka na hřích je hříchem, a pro ty je peklo připravené …
… jako člověk bys měl vědět, že knihy se nikdy nepálily na odlehlém místě, ale vždy demonstrativně někde na náměstí …
… jako občan bys měl vědět, že v dnešní době je sucho a je zákaz rozdělávání ohňů …
… jako Rokio bys měl vědět, kde máš léky … či svého psychiatra a sdělit mu své myšlenky …
… dneska zase perlíš, není to tím hicem ???

davidstar

Bůh není omezen časem (ani do minulosti ani do budoucnosti), protože on teprve čas (tj. minulost a budoucnost) tvoří, takže hodně štěstí

DoTazatel

Bůh tě vymaže z existence. ;) Protože on určitě může. :D
Podle křesťanů je Bůh vševědoucí a vševidoucí, takže je svým způsobem všude. (Podle některých výkladů je celá existence Bohem).

A co (lidský) trest za to až založíš požár… někde v lese, na louce. :P

Drap

Prezentuješ se jako křesťan a máš takové otázky? Myslím že máš v životě spoustu nevyjasněného. Navštiv psychiatra!

anonym

Opovaž se něco pálit v lese! Zbláznil ses? No to je teda zase nápad ☹

DoTazatel

Vždyť to nemyslí vážně… dělá si srandu.

annas

Legraci si nedělá, on všechny své dotazy myslí vážně.