Rokio

Když člověk pije alkoholické nápoje, ale pak přestane, stane se z něj automaticky abstinující alkoholik?

Co když:

A. Pil alkohol v rozumné míře a neopíjel se. Alkohol konzumoval pár let a pak se rozhodl přestat pitím.
B. Pil alkohol celý život, ale nijak to s ním nepřeháněl a nakonec s pitím přestal ze zdravotních důvodů.
C. Pil jako průměrný Čech, rozvedl se a znovu se oženil. Nová manželka mu pít alkoholické nápoje zakázala.

Odpovědi
Mravenec

A/B/C – nic z toho nenaplňuje znaky alkoholismu, nebo alespoň nejsou popsány. Rozumná míra a neopilý = asi těžko alkoholik. Pije celý život, ale denně pivo, nebo sklenka vína taky není alkoholismus a zdravotní následky už dneska lze mít i z chleba. Pije jako průměrný Čech = že je alkoholik? Opět ne.

Alkoholik je ten, kdo má s alkoholem problém, neobejde se bez něj, požívá i v práci,… Tvoje příklady nemají s alkoholismem nic společného.

aliendrone

Alkoholik je piják alkoholu (ethanolu) s fyziologickou závislostí na něm. Můžeš „pít celý život“ a stejně nebudeš alkoholikem (pokud chlastáš rozumně). :)
Abstinující alkoholik je tzv. „vyléčený alkoholik“, nakolik se dá tedy alkoholismus léčit. Tedy je jím NEŽ/POKUD nezačne znovu pít, pak je z něj o5 „jen alkoholik“. :)

zjentek

Jasně. Děje se jim to prakticky denně, zpravidla mezi 9PM a 4AM (čas jaxi zázračně nastavují biologické hodiny).

Tomadollar

Alkoholik je ten kdo je na alkoholu závislý, takže A, B, C ani není.