Jsou v balení lentilek jednotlivé barvy stejnoměrně zastoupeny?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se do odkazu. Najdete graf zastoupení barev lentilek.

https://sites­.google.com/si­te/barvylenti­lek

K tomu i vyjádření výrobce kvůli barvách. Nejvíce se líbí žlutá.

Výrobce Nestlé píše

"Odpověď firmy Nestlé na výzvu zrovnoprávnění všech lentilek:
abychom už jedno pro vždy udělali přítrž dohadům, kterých je nejvíc

Výrobní proces známe a poměr zastoupených barev v balení je až na drobné odchylky, dané výrobním procesem, stejný. Vysvětlím. Během výroby se používá 8 zásobníků s barvami, velmi laicky řečeno. Dříve se kromě stávajících barev (žlutá, růžová, oranžová, fialová, červená, modrá, zelená) používala ještě hnědá. astd."

.

Další odpovědi
zvonisek

Nejsou, jednou jsem je počítala a každých bylo jinak. Nejméně modrých, ty jsem našla asi dvě nebo jednu.

Edison

Kup určité množství balenín lentilek a udělej analýzu. Bylo by to jistě zajímavé.

Doplnění: A je to… To mě fakt nenapadlo, že se tímhle už někdo zabýval. Ale ak píši jinde, nestle není jediným výrobcem a možná by stálo za zvážení tuto statistik udělat průřezem celého trhu. 🙂

Drap

Ne, nejsou

Kepler

Souhlasím s annas, žlutých je nejvíc. Akorát, že jsem jich našel 2422 a žádnou půlku.

marci1

Ne, nejsou. 🙂
„Náhodný mix barev
Pokud vysypete krabičku Lentilek, pokaždé v ní najdete jiný poměr barev. Je to způsobeno tím, že všechny barvy bonbonů jsou smíchány do jednoho kotle, ze kterého linkou putují až k baličkám a do každé krabičky tam padá náhodný barevný mix.“
https://www.a­haonline.cz/cla­nek/musite-vedet/131068/mlsaly-je-uz-nase-prababicky-lentilky-slavi-110-let.html

Edison

Marci, to není možné, zbývaly by žluté, protože, jak potvrdilo nestle, žlutých vyrábí nejvíc. Podíl barev ve všch krabičkách bude tedy obrazem podílu výroby. Spíše by stálo za to udělat tu velmi podrobnou statistiku a třeba porovnat s výpočtem pravděpodobnosti. ;-D

Kepler

Souhlasím s annas, žlutých je nejvíc. Akorát, že jsem jich našel ještě o dvě víc.

Edison

Jsou/nejsou… nejlepší by bylo to změřit a exaktně vyjádřit, když už tuto otázku někdo položil. Pak půjde totiž o míru rozptylu hodnot, nejistotu měření a další statistické parametry.

Edison

Zvonisku, asi by to chtělo nakoupit tak tisíc balení a to z různých výrobních sérií, aby zkoumání mělo nějaký statistický význam. Taky nezapomenout, že dnes je více, než jeden výrobce. Takže udělat taková statistická měření pro každého výrobce odděleně.