_136

Jsou Češi vlezprdelkové?

Zajímalo by mě,jestli česká populace má v povaze handicap zvaný vlezdoprdelky,pro­tože nejeden člověk co žije v zahraničí mi sám řekl že jsou češi co utekli např. do Anglie a Německa kde žijí a pracují a byly tak moc snažíví že se němcum i anglánum tak moc snaží lezt chlebodarcum do prdelky,je to tedy pravda že češi mají tento handicap v povaze? díky

Odpovědi
Gonfaloniér

Jsou. Hlavně politici a slvané osobnosti. Ale jen asi posledních 100 let. Předtím jsme se snažili neustále osamostatnit, všude plno řečí o vlastním a silném státě, zcela soběstačném, o schopnostech Čechů a jejich potenciálnosti atd. atd. Ale tehdy se alespoň trochu mohli podílet na vládě a správě velké říše, mohli spolu/rozohodovat, ovlivňovat běh světových událostí.
Po samostatnosti už to bylo buď jen Západ nebo Východ. Podpora USA nebo Ruska/SSSR. Pak jsme na SSSR navíc byli závislí. Po nové „samostatnosti“ od r. 1989 se zase orientujeme převážně na západ, ale probíhají rozepře mezi těmi, kteří se hlásí spíš k Rusku a těm co k USA. Zastoupení asi tak půl na půl. Teď se snažíme podlézat všem (super)velmocem i třeba Číně. Navíc se to ještě komplikuje s příznivci a odpůrci EU. Někteří mají vyloženě odpor ke všemu co EU dělá a co se jí týká, jiný ji zase berou jako něco posvátného a bezmyšlenkovitě schvalují každé usnesení EU.
Těch, kteří se zaměřují jen na Česko a jeho vlastní růst, sílu a hlavně soběstačnost je velmi málo. Upřednostňuje se hledat oporu v (super)velmocích a různých světových silách, namísto toho, abychom se pokusili, sami jí být.