Drap

Je zde nějaký biblický znalec? Kolik dní pršelo, než nastala potopa světa?

Nejlepší odpověď
EKSOT123

40, ale v bibli je často těžké rozlišit, jestli jde o číslo přesného počtu, nebo o symbolické číslo. Čtyřicítek je v bibli opravdu hafo. O významu např. zde:
 https://www.pas­torace.cz/tex­ty/knihovna/5-symbolika-cisel-v-intervalu-12-1001

Další odpovědi
seraphico

40 dní.

Zdroj: https://veksve­tla.cz/jeziso­vych-ctyricet-dnu-v-pousti-a-vitezstvi-nad-egem/

Themeansar

Vešli k Noemu do archy vždy pár po páru ze všeho tvorstva, v němž je duch života. 16 Vcházeli, samec a samice ze všeho tvorstva, jak mu Bůh přikázal. A Hospodin za ním zavřel. 17 Potopa na zemi trvala čtyřicet dní, vod přibývalo, až nadnesly archu, takže se zdvihla od země. 18 Vody zmohutněly a stále jich na zemi přibývalo. Archa plula po hladině vod. 19 Vody na zemi převelice zmohutněly, až přikryly všechny vysoké hory, které jsou pod nebesy. 20 Do výšky patnácti loket vystoupily vody, když byly přikryty hory. 21 A zahynulo všechno tvorstvo, které se na zemi pohybuje, ptactvo, dobytek i zvěř a také všechna na zemi se hemžící havěť, i každý člověk. 22 Všechno, co mělo v chřípích dech ducha života, cokoli bylo na suché zemi, pomřelo. 23 Tak smetl Bůh vše, co povstalo, co bylo na povrchu země: od lidí až po zvířata, po plazy a nebeské ptactvo, všechno bylo smeteno ze země. Zachován byl pouze Noe a to, co s ním bylo v arše. 24 Mohutně stály vody na zemi po sto padesát dnů.

Roman71

Pršelo 40 dnů (včetně nocí) a Bible uvádí, že se otevřely nebeské propusti.
Více informací naleznete ve zdroji..

Zdroj: https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/1101989038?­q=Potopa&p=par

M i r e k

Podle mě Bible je umělecké dílo plné přirovnání, podobenství. Nebylo by dobré ji brát doslova. To nejdůležitější je obsaženo v celku a ne v jednotlivostech. Je to návod, jak se dostat do nebe. Není to učebnice dějepisu ani pojednání o vzniku vesmíru, života, člověka…