plebs

Je odškodnění za zabitou osobu v silniční dopravě přiměřené?

Pokud viník nezobe drogy ani nebumbá alkohol jedná se o základní částku, poněvadž jiná je částka na vztahu u osoby která zemře cizím zaviněním, na př. vdovy a pod..
Podle OZ 1.5.2004 jedno­rázové odškodnění je 85–240 tisíc českých což je podle mého únosné je to dvakrát nebo šestkrát průměrný plat ti majetnější mohou přitlačit trochu bokem a chudčí osoba má možnost si vzít ještě půjčku.

Odpovědi
Pepa25

Odškodnění za zmařený lidský život NENÍ dáno zákonem!!!
NENÍ to 85–240 tis. Kč!!!

Existuje Metodika Nejvyššího soudu k dané problematice, ale ta samozřejmě přesahuje hospodské tlachání, protože tam vstupuje poměrně dost proměnných – kdo chce, tak si ji najde.
Jeden „populárně naučný“ článek na dané téma (už také 4 roky starý, takž částky jsou zase jinde) např. tady: https://www.ceska-justice.cz/blog/ko­lik-stoji-zivot-lidskej/

elkon

Není to tvoje věc, od toho jsou soudy. A tvé rady můžeš nabídnou parlamentu. Určitě se na to těší.