FlAsh_7

Je na tom Česko opravdu tak zle? Žije se tu špatně?

Nejlepší odpověď
elkon

Jak komu. A jak se člověk umí postarat. Já, ani moje rodina nemáme problém. Ale vždy je co zlepšovat. Třeba kdyby nevládli tihle idioti, včele s předsedou, který kašle na své občany a zajímá jej hlavně Ukrajina, kde má své osobní zájmy. Není to žádné tajemství a přesto mu to nikdo nezatrhne, nás ale vyždímá. My se svojí velikostí a slabou ekonomikou máme živit mnohokrát větší zkorumpovanou zemi. Už aby šli do hajzlu.

Další odpovědi
Drap

Ba naopak. Žije se tu skvěle.. Stále se zlevňuje, ekonomika neroste, to znamená že se nenadřeme, počasí mírné, moc nám toho díky hospodaření moc nevyroste, ale proč by jsme měli něco pěstovat, když si to můžeme nechat dovést. Starosti nemáme téměř žádné, většinu firem jsme prodali, nebo rozdali, tak se o ně nemusíme starat. Sice mzdy a důchody jsou oproti okolním státům nižší ale demokratické volby za pomoci médiíí vyhrává ten co chceme, a pokud by to bylo jen trošku v ohrožení, tak upravíme zákon. Nevidím jediný důvod, proč si myslíš, že se máme špatně.

da ny

PROTI CHUDÝM, ROZVOJOVÝM ZEMÍM SE MÁME SKVĚLE (voda, střecha nad hlavou,
postel, stůl židle /kdo má židli, ten bydlí/, bez hladomoru).
Žije se zde „dobře“, ten kdo nechce, nic neumí, nepracuje, dostane sociální dávky.

Kdyby se vlády více zajímaly o lidi a snažili „sebrat peníze, do státní kasy,
tam kde jsou“, zbytečně neplýtvaly (předražené státní zakázky, vyhozené peníze za
některé vakcíny atd. atp.
mohli bychom se mít lépe.
Neměli bychom předražené potraviny druhé a třetí kategorie.
Předraženou elektřinu, pro místní…
Velmi drahé bydlení (nájemní)…
Nekvalitní/šizenou drogerii…
Kdyby se vlády mohly/dokázaly zbavit nevýhodných smluv a závazků.
Kratší pracovní dobu, jako v Austrálii 😉
Kdyby zaměstnavatel chtěl a mohl zaplatit dostatečně zaměstnancům
(minimální mzda je ostuda, ceny máme evropské/světové a mzdy/platy,
silně pokulhávají).
Už toho nechám 😉

Pepa25

Jak kdy a jak komu. Celkově se samozřejmě životní úroveň zlepšuje. Při poslední krizi spojené s vysokou inflací (2022–2023) klesla životní úroveň části zaměstannců, kterým nebyly dostatečně valorizovány platy (na rozdíl od třeba důchodců, kterým se důchody zvedají pravidelně).

Disraeli

Já ČR nemusím, ale špatné poměry nemá… líp než většina světa. Což představuje přibližně celou Afriku, většinu Asie, celou latinskou Amerku, Jižní a Východní Evropu (až na výjimky). Řekl bych, že je Česko v top 25 % světa nebo možná i 20 % (taky ale nutno podotknout, že většina světa se dobře nemá).

Z hlediska bohatství, ekonomiky? Patří mezi ty bohatší. JIstě, je plno mnohem bohatších zemí nebo s volnější ekonomikou, ale i tak je na tom Česko velmi dobře. Není to chudá země. Práce je, kdo chce pracovat nebo jinak vydělávat… možností má nespočet.
Z hlediska bezpečnosti? Patří mezi velmi bezpečné. Žádný ozbrojený konflikt, žádné větší násilí, kriminalita vcelku nízká (hlavně ta násilná).
Z hlediska gramotnosti, vzdělání? Docela dost slušné, tak jako většina vyspělého světa. Ale hlavně dostupné, podporované. Některé univerzity skvělé. JIstě, obecně je školství docela naprd a nedostačující (a na druhou stranu přeceňované), ale to platí pro spousty zemí…
Jako i výše platí i pro vědu, rozvoj a vývoj. V mnoha věcech Česko exceluje.
Z hlediska korupce a mafie? Ty jsou všude (akorát se o tom na některých místech až tolik nepíše) a je to problém, ale Česko je země, která je na tom líp než mnohé jiné.
Počasí a příroda? Žádní velcí predátoři. Žádní lvi, tygři aj. velké kočkovité, medvědi, žádní nosorožci, buvoli, či sloni, žádní krokodýli nebo mořští predátoři, velmi málo jedovatých zvířat, plazů a hmyzů (hadů, pavouků, štírů, atd). Skoro zádná tornáda (rarita), žádné extrémní ničivé bouře, záplavy taky nejsou až tak časté jako jinde (kde je to běžné, s monzumovými obdobími – nebo v blbé krajině), žádná tsunami, žádné sopky. Není zde extrémní sucho a požáry. Krajina je na mnoha místech zalesněná, dobrá a přesetože by mohla být jistě lepší, pořád lepší, než v mnoha zemích, kde mají skoro vše zastavěné nebo úplně znečištěné..
Kultura: historie bohatá, plno krásných míst, zajímavé tradice (to platí asi pro všechny státy, ale prostě i ČR má hodně co nabídnout).
Z hlediska vlády a zákonů? Jó, jistě ty jsou krejzy a chaotické. Docela problém. Ale jedná se spíš o průěmrnost a né až tak (životně) vážné problémy. S průměrnými vládami, složitými zákony a byrokracií se dá žít… navíc v tom Česko opravdu není samo. (Ale za mně osobně bylo tohle a „ego“/špatné mravy důvodem k odstěhování).
Z hlediska zdraví a zdr. péče? Dobré zdravotnictví, levné/dostupné, všelijaké léky i přírodní medicína, žádný nedostatke. Žádné závažné, smrtelné nemoci ani jejich přenositelé ve formě hmyzu, viru nebo bakterií.
Zjednodušeny dva předchozí body: nikdo si tě nedá k snídani ani na tebe nepřenese nic smrtelného, riziko nákazy něčím vážným je velmi nízké.
Sociální péče? Ta je až tak přehnaná a nelogická, až je to škodlivé, nákladné a mírně destruktivní. Sociální politika je V ČESKU problém, přestože se to často vnímá jako pozitivum. Stejně jako regulovaná ekonomika a nevýkonná, jak fiskální tak monetární politika.
Atd.

Hlavní problém je za prvé s morálkou, za druhé s mravy. Češi mají jedni z nejmíň důvodů z celého světa si stěžovat… ale stěžují si pořád a na vše, skoro nejvíc (mentalita vzniklá v průběhu první republiky, nejvíc ke konci. Která se ale zhoršila ještě v průběhu času, hlavně od 21. století a v posledních asi 15 letech). Za vším hledají něco zlého a nějaký špatný úmysl (vůči nim). automaticky zastávají obranné-útočné stanovisko. Jsou nepřátelští a často zlí/hnusní (nikoli násilně). Ublížení, ukřivdění, okrádaní, jsou prostě OBĚŤMI (tedy myslí si to) a jejich filozofie je JÁ vs VŠECHNO. Egoismus, cynismus, pesimismus, předsudky, nedůvěra/nevíra, kritika (nemyslím zdravý skepticismus, ale automatické kritizování a odsuzování). Vulgarity (mládež i starši), nevychovanost, alkoholismus, občas drogy, lenost, závist, promiskuita, nevěra, rozvodovost, porno, závislosti, rozmach západní (americké) kultury a mentality,… Pak Česko trápí civilizační choroby, ale to všude ve vyspělém světě (ale pořád je na tom česko mnohem líp než třeba USA apod., které jsou považovány za lepší než česko).
Prostě z hlediska: ctnosti vs neřesti, tak ČR je monetálně v úpadku a ve většině zemí (dokonce i v těch s mnohem horšími poměry), jsou lidi mnohem ctnostnější, spokojenější, skromnější, laskavější, pohostinštější, vřelejší…
Takže hlavní problém je v mentalitě a jistém směru kultury. Kázeň a charakter jsou prostě v úpadku. Ale když pomineme tyto body, tak se v Česku žije extrémně dobře a životní podmínky jsou výborné. Tohle je sociálně-psychický problém, ale obecné podmínky jsou v Česku skvělé, provtřídní. Jen samotní lidi si je dělají horší a znepříjemňují si, co se dá…

Mít Česko lepší vedení/zřízení, systém* (politický, ekonomický), vládu, tak by mohlo být ideální…
*A z toho lepší morálku/mravy, školství a volnější ekonomiku, tak by Česko mohlo s klidem být numero uno z většiny hledisek.

Tonda Káňa

No, mně se žije zle, dluhů mám pořád dost, ale to je hlavně moje vina.

Bylo i líp, ale zas tak hrozné to není…

Emefej

Mě a mé rodině se daří dobře.

ivo xxx

Žije je se tu skvěle ,zvlášť cizincům…

plebs

Máme se nejlépe v historii, vynikající možnost cestování, nejvíce supermarketů ve střední Evropě, svoboda slova / trochu omezeno /, levné hypotéky, průměrný plat 45800 tisíc, průměrný důchod okolo 20 tisíc, 11 dolarových miliardářů, jenom minium bezdomovců, jenom 700 tisíc lidí je v dluhové pasti, jenom milion lidí trpí bytovou nouzí. jenom 13% má příjmovou chudobu.
Český rozhlas, 30% lidí nedokáže nic uspořit na stáří a nemohou si být jisti, zda se probudí ve své posteli.
A přesto klady převažují.

zjentek

Ty wole 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ … Vždyť v ČRdeli nikdo nic nedělá, nevyrábí, nebuduje. Sílu pro úklid a podobné SAMOZŘEJMOSTI při službách (za všechny gastro, úklid nákupních košíků), bereme zvenčí. Politicy nás sprostě okrádají a furt je z čeho, furt NIKOHO NIC NEBOLÍ!!!!!!! Ta … tam kupuje letadélka za cenu, která je VYŠŠÍ, než by nás vyšel pronájem jiných, pro věc stejně dobrých, VČETNĚ JEJICH SERVISU 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️, co k tomu chceš dodat? Česko „JE NA TOM ZLE“??? 😲😲😲 Však sám už mám z toho flákání se a nic nedělání (co by dávalo pro tuto zemi nějaký smysl, nějaký význam, ne tam IT a podobný zdechliny), tělo tak ochablé, až mě z toho bolí! McD, řetězce, nažrat se, nakoupit… Copak TO je práce??? Tuší (snowflakes) ještě, CO TO PRÁCE VLASTNě JE? Vždyť oni se bez ostychu UPŘÍMNĚ DIVÍ (!!!), pokud už tedy pobírají výplatu, že do toho zaměstnaní musí taky FYZICKY CHODIT AQ SE HO ÚČASTNIT (si počti v histerii uživatele Filip84 ten v životě nezvedl kladivo, sekerKu jak ti z nich bude HNED JASNÉ) !!!!!!!

No a jak se v takovém světě žije průměrnému občanovi, o tom si na základě výše zmíněného udělej vlastní obraz sám ALE PROSÍM TEBE mně tyhle dvě záležitosti nespojuj v otázce v jednu, ano? 😕 Děkuju

Svině se mají vždy dobře, tak, asi. A není žádná poctivá svině a nepoctivá svině. Je jen prostá svině, která si VŮBEC NEŽIJE špatně. A jak to vše vidí svině, parazitující, to mám já komplexně u prdele 💁‍♂️💁‍♂️💁‍♂️

Disraeli

Hlavně u té ekonomiky je to velmi dvojsečné. Na jednu stranu Česko relativně bohaté, rostoucí/rozvojové, průmyslově top, atd. Na druhou stranu, ale s regulovanou ekonomikou a skoro vždy šíleným hospodařením ze strany vlád (a nesmyslností ze strany ČNB a jiných), ceny na trhu v některých oblastech občas nepžínivé; pak taky FINANČNÍ negramotnost, komunistická/so­cialistická mentalita (hlavně v bolasti ekonomiky, financí), zadluženost, spousta lidí s nepromyšlenými půjčkami, v exekuci atd atd.
Ekonomicky dobré i špatné. Státně i osobně/rodinně.

Tonda Káňa

elkon: My Ukrajinu neživíme… 😂 Posíláme tam hlavně starou vojenskou techniku, která je stejně skoro na odpis. A víš co za to máme? Novou vojenskou techniku… Good deal, ne?

elkon

Stará technika už je dávno pryč, teď už jde hlavně o peníze. A také co stojí ty různé dávky těm, co se zde flákají, místo aby doma bojovali. Je toho popsáno všude dost. Už to ani nečtu, chci mít nervy v klidu.

Tonda Káňa

Podle dat příchozí Ukrajinci státnímu rozpočtu přináší více peněz, než na ně vydá stát, takže bych to tak černě neviděl 🤷‍♂️

Ametyst

Tondo, a kolik se najednou pro ně našlo bytů, kde se vzalo, tu se vzalo… nebyly pro domácí, ale pro příchozí, kteří se o nic nezasloužil. To tedy celá republika čuměla na kouzlo.