Editka202049

Je možné, že půjdu si sednout kvůli jedné osobě, která mě potopila a obvinila mě z krádeže z jejich kasičky doma?

Otisky tam být můžou, protože mi ji podávala, ať ji vrátím na své místo, nic jsem z ní nevzala, seděla celou dobu vedle mě.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nepůjdeš

Pravděpodobně, ale my o tom nebudeme rozhodovat. Obecně je potřeba vinu prokázat, tvrzení někoho nestačí. Obviněnému lze doporučit, aby měl konzistentní důvěryhodnou svoji verzi a dal na rady obhájce. O způsobu a výši trestu rozhoduje spousta věcí – výše škody, okolnosti, předchozí přečiny …

Další odpovědi
Kazatel

Nepůjdeš

anonym

Nepůjdeš

Člověk, který denně zachraňuje životy oproti recidivistovi, co zavraždil 15 lidí. Kdo z nich bude spíše obviněn? Takže pomocí jedné jediné věty opravdu nelze dojít k jasnému závěru. Nicméně problém není ani tak prokázat ukradení kasičky, ale především její skutečný obsah (v momentě krádeže). Pokud se jedná o pár tisíc, tak není možné, že by šel sedět kdokoli – mimo tedy občany v podmínce za předchozí krádeže. Fakt, že byla ukradena kasička nestačí ani na sepsání policejního protokolu. Natož dotáhnout to až do soudní síně. Krom tedy důkazu o existenci kasičky a důkazu o jejím obsahu potřebuje žalobce především jednoznačný moment krádeže. Fakt, že na konci dne nebyla kasička na svém místě opravdu není žádný důkaz. Dále to nemá smysl rozebírat. Nadhozena byla teoretická otázka jednou větou, takže ne – takto nelze nikoho obvinit.

JežíšKristus

Nepůjdeš

mosoj

Nepůjdeš

Tak o kasičku snad nejde. Jde o tu hotovost která v ní byla a s tou se nechlubíš. Také nevíme jakou máš trestní minulost. Takže klidně i můžeš.

paul1

Nepůjdeš

Bude s tím možná problém, ale typuji, že nepůjdete. Bylo by dobré doplnit informace např. v diskusi. Je možné, že podání kasičky je záměr kvůli získání otisků?

quentos

Nezakládejte novou otázku, doplňte tu původní. Takhle nikdo neví, o co jde.

Editka202049

A jak se prosím doplní? Jsem na této stránce pouze dnes a chvilku tak nevím. Děkuji za odpověď

Dochy

Jeden pokus o editaci otázky už jsi vyčerpala. Dál můžeš psát jen sem do diskuse. Klidně jakoukoli doplňující informaci k dotazu…