ahojkynatalk

Je možné jet na Slovensko za svým kamarádem sama, bez rodičů, bez doprovodu, pokud je mi 14?

.Je možné jet za svým kamarádem pokud je mi 14 sama bez doprovodu, bez rodičů na Slovensko z Česka?

Odpovědi
Zeus23351

Upřímně, celkem hloupá otázka. Ne, nemůžeš – podle českého zákoníku můžeš pouze, pokud máš OP, který je v Česku pro občany 15 let a starší. Bez občanky nemůžeš cestovat mezi státy bez doprovodu tvých zákonných zástupců. Vezmi si, že by 10 letý kluk jel vlakem SÁM z Česka do Německa. Nesmysl, že?

yuko

Dost velky risk ve 14. Rekni kamaradovi, at prijede za Tebou 🙂

Kelt

No myslíš že tě rodiče pustí? Určitě ne, pokud jim na tobě záleží Nemáš věk, doklady. Bez diskuze.

Dochy

Zeus:
Promiň, ale blbost.
Děti už v občankách nejsou zapisované. Děti pro cestu do zahraničí musí mít vlastní pas, nebo v rámci celní unie vlastní OP. Vlastní OP lze vystavit i nemluvňatům. Mít vlastní OP je od 15 povinné, do 15 dobrovolné (nutné pro cestování bez pasu)

Mc Merkurion

… maj pravdu vašnosto …

ahojkynatalk

A když mám cestovní pas?

Mc Merkurion

… samozřejmě že můžeš …