Ametyst

Jaká odrůda jablek je nejlepší na vaření a pečení?

Levné – drahé, kyselé – sladké, tvrdé – měkké.

Nejlepší odpověď
Drap

Používají se všechny možné odrůdy. Nelze jednoznačně vybrat jen několik. Vařilo se hlavně z toho co rostlo na zahrádce. Na venkově se ostatně používá dodnes.

Další odpovědi
led

Najlepšie tvrdé, kyslé a zadarmo, prípadne za kačku. Pri spracovávaní si ich upravíte podľa svojej chuti.
Mäkké jablká môžte použiť na jablkový džem, alebo na víno pre nechcené návštevy.

elkon

Každému vyhovuje něco jiného. Někdo má rád sladké, jiný kyselé atd. Všeobecně se ale pro tento účel používají levnější odrůdy.

Čecho_slovák

Ta jablka, která najdeš spadlá pod stromy u silnic. Zpracováním docílíš, aby byla sladká a měkká a máš to zadarmo!

Přemysl

Tvrdé a kyselé.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.