dgfdgf

Jak to mám vypočítat?

Když na 1 Kg brambor dávám jedno máslo a 300 ml mlíka, kolik másla a mlíka na 350 g brambor? Jedno máslo váží 250 g?

Nejlepší odpověď
autacek

Zhruba třetinu. Jinak trojčlenka je učivo ZŠ.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

To snad nemyslíš vážně? Ale rychle a z hlavy, ať neřekneš že nejde o radu.:-)
350 g z 1 kg je cca 1/3. A tak 100 ml mlíka a 80 g másla. A v kuchyni to určitě postačí.
Pokud ne, vezmi kalkulačku a : 1000/350=2,85, 107 ml mlíka, 89 g másla.

ivzez

35 % z 300 ml mléka a z 250 g másla
(nepatrně víc než třetinu původního množství).

aliendrone

Já bych to zkusil vypočítat hlavou. I když znám takové, kteří by to vypočítali levou rukou… ;) :D :D

Arne1

Je to sice jeden z nejzákladnějších pojmů z počtů na ZŠ (nelze to nazvat matematikou, jsou to pravé kupecké počty). Bohužel, ani maturanti hlásící se na techniku neovládají trojčlenku.

aliendrone

Copak maturanti, oni to dokonce neumí i leckteří promovaní inženýři, jak jsem k vlastnímu zděšení zjistil!!!!