Milda91

Jak dlouho vydrží marináda v uzavřené láhvi v lednici?

Dobrý den, jak dlouho vydrží marináda v uzavřené láhvi v lednici. Složení je voda, olej, pivo, česnek a další koření. Namíchal jsem jí na akci, která se nakonec o 2 týdny posouvá. Moc děkuji.

Odpovědi
Romca2015

Dobrý den, marináda, kterou popisujete, by měla v lednici ve vzduchotěsně uzavřené láhvi vydržet až dva týdny, díky obsahu oleje a koření, které pomáhají konzervaci. Je ale důležité ujistit se, že česnek a další přísady byly čerstvé a že láhev je opravdu dobře uzavřená. Před použitím doporučuji marinádu visuálně zkontrolovat a ověřit, zda nevykazuje známky zkažení jako jsou změna barvy, zápach nebo případný vzrůst plísně. (tady je fajn článek, kde se marinádami zabývají https://jidlo-tip.cz/nejlepsi-marinady-pro-grilovane-maso/)