Kepler

Fandíte bezobalovému prodeji potravin? Případně do donesených obalů?

Tedy pokud to vůbec jde. Dnes jsem si v Kauflandu koupil u obslužného pultu 20 dkg krájeného paprikáše. Doma pak nastala náročná operace pomocí nože, protože byly dvě vrstvy speciálního nepropustného papíru navíc slepeného samolepicí etiketou. To vše rozlohou cca 25 dm čtverečních. Při takovém balení každé potraviny abych měl doma místo odpadkového koše rovnou kontejner.

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Ano, snažím se nakupovat především tam, hlavně obiloviny, luštěniny, semínka, ořechy, drogerii (soda, kys. citronová, ocet) apod. Naštěstí se to rozmáhá i do měnších měst, kde sice není takový výběr, ale věci, které nejvíc spotřebovávám, tam jsou vždycky, vzhledem k tomu množství, který sežeru, je to ideální :) Člověk si to ale musí trochu naplánovat a pak vyrazit buď autem nebo krosnou plnou sklenic. V supermarketech bereme to, co jinak bez obalu neseženeme, třeba tofu, tempeh apod. a pak samozřejmě trochu toho alkoholu :)) Většinu kosmetiky a drogerie si vyrábím sama, takže tím klesá taky spotřeba obalů, moc tomu všemu fandím, jen je mi líto těch prodavaček, že musí nosit ty těžké sklenice a docela se u toho nalítaj.

Další odpovědi
Hlada

Ne.
Je to extrém. Extrémy nemám rád. Okurka bez fólie za pár dní shnije, krájený sýr zplesniví a t.d. Naopak považuju za špatné, když je např. bramborový salát ve zbytečně silném plastovém kelímku nebo sušenky v pytlíku a ještě v bytelné velké krabici. Obal má být přiměřený a účelný.

Vinpe

Potraviny bez obalu jsou dobré, nevznikají zbytečné obaly.
V dnešní době koronavirové
je lepší snad mít potraviny zabalené.

Ametyst

Obaly moc neřeším, jde mi hlavně o hygienu. Papírové obaly mám možnost spálit, to je výhoda. Odmítám si sypat popel na hlavu za používání obalů, když to velký globální byznys netrápí, a mělo by.

Arne1

TESCO totéž. Ale ono je t kromě hygieny ochrana obchodu že se zbožím před zaplacením nebude manipulováno

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Arne: to je celkem pochopitelné, ale proč ty spousty obalového materiálu? Donesený pytlík taky můžou přelepit etiketou, ne?

Arne1

Trochu problé, v super/hyper a i jinde je zásada, že dokud zboží nezaplatíte tak je jejich. Co teď s tím, když si v poslední chvíli nákup rozmyslíte a ten salám tam na place někde necháte ?

Kepler

To je taky pravda, ale poloviční jedna vrstva obalu by taky stačila. Mně štve hlavně to obrovské množství obalů, které min. ze 3/4 plní popelnice a kontejnery. Třeba kartónové krabice, kam by se vešlo dvakrát víc. Normální prodejní podvod, zákazník si myslí, kolik toho nenakoupil, když je toho taková pixla…