Řidič Roman

Myslíte že když mám mentální retardací,že bych mohl třeba získat řidičské oprávnění,pomocí nějakého harmonizačního kó­du?

Duševní nemoc a řidičský průkaz

Odpovědi
Alesh

Já myslím, že především kecáš, žádnou „středně těžkou mentální retardaci“ nemáš, protože bys asi jinak nepochybně nebyl schopný položit takovýto dotaz, který je zformulován – z hlediska skladby vět – korektně. Ty chybějící mezery a čárka, znakem zmiňovaného postižení určitě nejsou. 😉

„U jedinců se středně těžkou mentální retardací je výrazně opožděn rozvoj chápání a užívání řeči, je opožděna a omezena schopnost sebeobsluhy a zručnost. Většinou bývají plně mobilní (dokáží chodit bez pomoci) a jsou schopni navazovat kontakty s druhými lidmi a dokáží se podílet na jednoduchých sociálních aktivitách. Díky speciálním vzdělávacím programům si děti mohou osvojit základy čtení, psaní, počítání a mohou rozvíjet svůj potenciál k získání dalších základních vědomostí a dovedností. Dospělí jedinci jsou schopni vykonávat s dohledem jednoduchou manuální práci, která by měla být pečlivě strukturovaná. U tohoto stupně MR se často objevují přidružené vady jako je autismus či jiné vývojové poruchy, neurologická onemocnění, zejména epilepsie, psychiatrická onemocnění.“

Zdroj: http://www.fo­kusopava.cz/hra­decka_problema­tika_mentalni­ho_postizeni.php

Postmaster

Naděje umírá poslední

Zdroj: https://gvkb.cz/ca­tegory/deprese/

elkon

To ti řekne tvůj lékař. Zdravotní způsobilost se řeší fyzicky, ne podle nějakých kódů. Provoz na silnici je nebezpečná záležitost, ne nějaká počítačová hra.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Řidič Roman

A myslíte že by to šlo uhrát třeba na nějaký harmonizační kód.Například na kód 65,nebo-li řízení výhradně v doprovodu jiného držitele řidičského oprávnění?

elkon

Nesmysl, každý řidič odpovídá sám za sebe. Volant nedrží v ruce poradce, ale on.

Dochy

nejde o poradce. Tohle může dávat smysl. Třeba řidič začátečník se občas může „opřít“ o radu a přítomnost zkušenějšího. Často to může stačit pro uklidnění a zvládnutí problémové situace, kdy by nezkušená osoba mohla začít zmatkovat. Vzhledem k tomu, že ta možnost pro vydání ŘO existuje tak snad i vědí kdy a u koho ji využít… (a jsou státy, kde je „řidičák na zkušenou“ – s doprovodem řidiče normální pro začátečníky)