Řidič Roman

Kdo posuzuje zdravotní způsobilost duševně nemocných k řízení motorových vozidel, neurolog, anebo psycholog?

Odpovědi
elkon

V první řadě musí žádost z autoškoly podepsat praktický lékař. Ostatní jsou předčasné dohady. Asi záleží na míře postižení. Myslím, že pokud se pod to má lékař podepsat, musí být člověk zdravý (např. oči) ale hlavně psychicky. I tak vidíme dost magorů na silnici každý den, zaviní velké procento nehod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

elkon: Existují ale i slušní a mírní lidé, kterým lékař zakázal řídit, i když se chovají ohleduplně k ostatním účastníkům silničního provozu.

Řidič Roman

Děkuji moc za odpověď a radu