Savier

Dá se říct, že žijeme na planetě opic?

Lidé se prý vyvinuli z opic.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ale lidi se nevyvinuli z opic. To je mýtus. Jen opice, primáti a lidé/předchůdce člověka mají stejného dávného předka (což ovšem nebyla opice, ale odlišný savec). Je to častá a mylná domněnka.
Je tu i blízká genetická příbuznost – třeba se šimpanzem… Ale to i třeba s prasaty (beze srandy). :D Ona obecně genetická příbuznost mezi mnoha savci (včetně lidmi a jinými savci) se pohybuje kolem 90 %.

Pocházíme například i ze savců, kteří zde byli v době dinosaurů… a to byly spíš něco jako myšky. ;) ;)

Další odpovědi
aliendrone

Pokud se budeš držet Disraeliho výkladu, tak chybu neuděláš. Ale…
Fakt, že s opičkama máme společného předka MŮŽE vysvětlit různé nepochopitelné anomálie, které se mezi lidmi vyskytují.

Abych do všeho pořád netahal havloidy (kteří k opičkám mají HODNĚ blízko, kdepak k lidem 😉 ) a nebyl jak zaseklý kolovrátek, tak uvaž následující – ODKUD se vzal zjentek? 😮

I on musel mít s člověkem společného předka. Jistotně jím byl Homo erectus (člověk VZPŘÍMENÝ). Pak ovšem došlo k oddělení lidí od zjentkových předků. Ten je JINÝ druh náležícího do stejného rodu Homo. A to konkrétně Homo FURTerectus! 😁 Címž se DOKONALE vysvětluje jeho sňatkové unterwassermannství a další záhady.
Už tomu rozumíš? 😉 😁 😁

Tonda Káňa

Někteří lidé se jako opice chovají…

zjentek

Žijeme na planetě FILCEK! Anebo vší. Ano, v panenské přírodě jsme jako ty vši. Potom si některý vulkán třeba někde na Islandu lehce odpšoukne a účinek na nás je obdobný, jako když se na parazitární ložiska stříkne Arpalitem, nebo tamtím… noo… honem… na ty hnidy a muňky… jak se jenom nazýval, kurnik 🤔🤔🤔

elkon

Tak jednoduché to není.

Drap

Ne tak úplně, ae kus pravdy na tom je. Planeta opic však Země neni.

aliendrone

zjentek>>> Žijeme v PANENSKÉ přírodě? 😮
Co nám to chceš nakukat? Moc dobře vím, že ses o to už DÁVNO postaral, muehehehe! Kdepak panenská… 😉 😁 😛

zjentek

Aliene, jsem sice Chewbacca, to ano, ale nejsem Wookiee. Kdo původně jsme, odkud jsem se vzal a jakto, že jsem zde přečkal VŠE, zde bohužel prozradit nemohu. Zůstane to záhadou 😉

Ale ty osobně jsi veliký génie, víš to? To když jsi HNED NA PRVNÍ DOBROU uhádl, že jsem vlastně Chewbacca a to už někdy since 2017, když ses sem, na bláznivou Zemi, vyloupl na tu doposud probíhající kratičkou chvíli, při svých intergalaktických toulkách. Teď vidím, že trochu váháš, asi jsem tě zmátl svými dokonalými mimikry, ale… Přiznávám, ano, jsem to já, CHEWBACCA (tedy podoba verbálního projevu nebyla a není čistě náhodná)! 😛

zjentek

Káně, někteří jedinci se chováš jako kokot 💁‍♂️