jirka F

Co znamená konkrétně slovo kiďák?

Jeden uživatel to tady nedávno používal.Tak chci vědět co to znamená?

Nejlepší odpověď
Vojta24

Obávám se, že ten to tu frázi „kiďák“ používal, bylo prostě nevyzrálé školou možná ještě nepovinné pískle a v takových ještě trochu zůstává záliba z batolecích let nesrozumitelně blábolit.

Protože tím nemyslel nic jiného, než anglické slovo „kid“ = dítě, ale protože se mu asi kiďák zdálo mnohem víc cool, tak si to takhle přetlumočil do „tupounštiny“. Nic víc bych za tím nehledal. Určitě to nesouvisí s přezdívkou jedné osoby, protože to používal často v plurálu.

Další odpovědi
marci1

„Slovo „kid“ má v angličtině (mimo jiné) význam kůzle, kolouch, mládě, žertovat, dělat si z někoho legraci… Přesně takový Kiďák byl – nepokojný neposeda, živelná povaha schopná smát se kdykoli a čemukoli, nezkrotný bohém a kamarád do nepohody, ale i melancholik s křehkou duší.“ 🙂
http://www.vsmt­.cz/JESSIE/Ar­ticles/142.as­px

Rokio

https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Vojta_Ki%C4%8F%­C3%A1k_Tom%C3%A1%C5%A1ko
zdroj: Wikipedie

Kelt

Není to z filmu Limonádový Joe ale s jiným dabingem? Jak říká Hlinomaz – Dovolte mi, abych vám představil své společníky Pancho Kid, … Kid. Kašlu na ty vaše Kidy. Tak asi ten, kdo říká kidy.