zjentek

Co musím splnit, abych od potravinových řetězců získal (mohl získat) jejich „prošlý“ potraviny?

Řekněme (hypoteticky, ať se otázka nekomplikuje)), že chci potraviny získat pouze za účelem jejich hromadění v mým skladu, čili otázka neřeší, co s nimi bude dál. Takže mně jde čistě o to, „odklonit“ tyto potraviny směrem ke mě.

Co pro to musím splňovat?

(A pokud bych získal informaci o plánované likvidaci specifikovanýho množství určitých druhů potravin konkrétním řetězcem, mohu se rozumně domluvit „s vedením“, že „od těchto“ na vlastní náklady ulevím jejich skladům?)

Nejlepší odpověď
Complex

Myslím, že potravinové banky už asi částečně jídlo odebírají viz. zdroj.
https://www.de­nik.cz/regiony/po­travinova-banka-vozi-jidlo-uz-devet-let-zachranuje-desitky-tun-jidla-20190105.html

Další odpovědi
mosoj

Žádný rozumný prodejce toto neudělá.

marci1

Domnívám se, že toto zboží mohou získat jen potravinové banky.
Letos začal platit zákon, podle kterého musí obchody s výměrou nad 400 metrů čtverečních nabídnout bankám nezávadné jídlo, které hodlají vyřadit z prodeje.

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/potravinove-banky-ceska-federace-potravinovych-bank-ministerstvo-prace-a_1811141615_gak

annas

Zřejmě byste se měl domluvit s potravinovou bankou. Tyto banky fungují v každém kraji. – souvisí s novelizací zákona.

"Obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních musejí darovat a nabízet potravinovým bankám a humanitárním organizacím neprodejné potraviny. „Spolupracujeme s obchodními řetězci a s jejich sklady v celém kraji. Mezi naše odběratele patří zhruba třicet organizací, které pomáhají sociálně slabým, handicapovaným nebo matkám samoživitelkám,“ uvedla vedoucí Potravinové banky v Olomouckém kraj! atd.

Informace ze 4. 6. 2018
http://www.ha­nackenoviny.cz/4273/ne­prodejne-potraviny-uz-obchody-nevyhazuji-daruji-potrebnym/

Odkaz na potravinovou banku v Ostravě.

https://www.fir­my.cz/detail/12841727-potravinova-banka-v-ostrave-o-s-ostrava-hrabuvka.html

https://ostra­va.rozhlas.cz/po­travinova-banka-v-ostrave-rozsiruje-kapacity-6947663

led

Základnú podmienku. Váš celkový príjem musí! byť nižší ako životné mimimum a rebistrovať sa v príslušných organizáciach, ktoré poskytujú zdravotne nezávadné potraviny s prešlou zárukou, prevzaté od potravinovej banky.

Arne1

Nějak to zvládají obchodní sítě prodejen s levnýma potravinama. Dokonce dovážejí takové zboží i ze zahraničí.

Cenobita

Další možností je vybírat jejich kontejnery.

Kryšpín

Sondovat u dam z řetězce kdy něco a kde vyhodí

dudu

Copak, připravuješ snad zásoby pro stánek s delikatesy na farmářské trhy?

zjentek

Led, zapojte mozek. Tím tvým způsobem se dostanu max. tak ke dvěma balením nudlí… jenže co když chci to jejich PROŠLÝ zboží všechno? Otázka zní, co je třeba splnit, abych odklonil......... PŘÍMO Z POTRAVINOVÝCH ŘETĚZCŮ. Čtete, nebo jste při neděli prostě jen líná?

led

Lenivá som, ale s otázkou to nemá nič spoločné 🙂

Moja odpoveď je predovšetkým tým, ktorí tieto balíčky potrebujú pre prežitie a nie mamonárom, keťasom a chamtivcom! Ja nežiadam o body, ale píšem svoje odpovede bez ohľadu na vaše „hriešne želania“

ivzez

Na mne Vaše odpověď bohužel působí opačně → zdá se mi, že jste ji napsala jenom za účelem získání bodů.

Potraviny s „prošlou zárukou“ nesmí poskytovat nikdo → nedá se u nich počítat s nezávadností.

Je potřeba rozlišovat, o jaké zboží jde, a jestli
u potravin jde o nejzazší datum spotřeby. Pokud ano,
musí se po tomto datu zlikvidovat.

led

Pozrite si odpoveď annas a prečítajte si uvedené odkazy.

ivzez

A co Vy, Led, Vy číst umíte? Chápete přečtený text?
(Ani v jednom z odkazů se nepíše o tom, že by šlo o potraviny „s prošlou zárukou“. V některých oblastech je potřeba používat přesné obraty.)

Led, vím, že Vás teď nepotěším, ale už je toho od Vás moc. Všimla jsem si už před několika lety, že se pokoušíte odpovídat v právní, případně v sociální oblasti. Bohužel jsem od Vás ani v jedné z obou oblastí na českých webech ještě neviděla správnou odpověď.

Škoda, že si neuvědomujete, že svým jednáním poškozujete nejenom ty, kterým chybně radíte (pokud by se Vašimi odpověďmi řídili), ale i provozovatele webů, na nichž tak činíte.

led

Ste na omyle a hneď 2×
1 – Nevkladám odpovede kvôli bodom. Ak by neboli, vôbec mi to neprekáža. Neposudzujte moje konania podľa vášho myslenia, môžte sa mýliť, ale podľa môjho!
2 – Potraviny s „prošlou zárukou“ len strácajú zákonnú záruku na nezávadnosť, preto je zakázané ich predávať. Zdravotne ešte nemusia byť závadné – ich skutočná životnosť je dlhšia. Po stiahnutí do potravinovej banky sa ich zdravotná nezávadnosť preveruje odborníkmi.
Nepracujte s dohadmi, ale s faktami. Ako človek, pracujúci v odbore právnom, držte sa formulácie textu a nie dohadov. Sama ste mi to tu už viackrát napísali. Tieto informácie sú voľne prístupné na webe.

zjentek

(;

zjentek

Mosoj. Mlčeti zlato. Samozřejmě, že udělá. Zvláště, je-li rozumný.