zjentek

Co je gastroporno? Jedná se o zvrácený, až oplzlý způsob stravování?

Nejlepší odpověď
annas

Neslyšela jsem, ale jde o nové slovo.

„Gastroporno = fotografie servírovaných jídel, pořízené jak restauracemi jako jejich promo (např. na webu, Facebooku apod.), tak samotnými zákazníky“

https://cesti­na20.cz/slovnik/gas­troporno
--

"Pojem gastroporno je odvozen od původního anglického termínu gastroporn. Tento termín se všake v různých textech vyskytuje také ve znění gastro porn, nebo též gastro-porn, či gastro porno, anebo gastro-porno.

Ve článku Michèle Roberts pod názvem „From gastroporn to wedding-night recipes, food and sex are intimately linked“ je gastroporno definováno prostřednictvím popisu průvodních jevů, kdy gastroporno je popsáno jako vaření realizované skvělými televizními kuchaři, kdy je divákovi ukazován proces vaření, který divák sleduje, avšak sám nevaří. Sledování je pak také doprovázeno zvýšenou produkcí slinných žláz.atd.

Podrobně najdete v odkazu

https://www.ga­mee.cz/176-gamee/lide-a-spolecnost/22172-sdileni-gastronomie-a-socialni-site