paul1

Člověk byl podle Bible zpočátku jen jeden, byl tedy obojpohlavní?

Tedy muž i žena zároveň. Nebo bezpohlavní? Po čase ho Bůh rozdělil na lidskou dvojici, muže a ženu, Adama a Evu.

Nejlepší odpověď
Pepa25

To je podobné neřešitelné otázce, jakého pohlaví je samotný Bůh (navíc je to důležité, protože Bible výslovně říká, že Bůh stvořil člověka ke svému obrazu (Gen 1,27). Navíc období bez ženy bylo velmi krátké, v podstatě obratem Bůh stvořil ženu (Gen 2,18–23).

Další odpovědi
Postmaster

Bible vznikla z mýtů a pohádek, které se předávali nejprve ústně a potom se zapsali a dále následovala cenzura a překlady, autorů bible bylo velmi mnoho a jejich jména neznáme, většina obsahu bible je zkopírována z jiných knih tenkrát nebylo autorské právo. Na počátku vzniku člověka bylo chladné dlouhé období, které donutilo opice k tomu, aby se postavili na zadní a začali používat oheň za milion let se evolučně opice proměnila na člověka.

Kepler

Jak píše Pepa. Někdo musel být dřív, no a tak to padlo na Adama. Ke konci svého záchvatu tvoření se dobral konečně až k člověku, a když pracoval na ženě, to už byl hodně unavený, kecal mu do toho čert a podle toho to taky dopadlo.

EKSOT123

Nejprve se píše: …„Bůh stvořil člověka ke svému obrazu, k obrazu Božímu stvořil jej: jako muže a ženu stvořil je.“… a až v dalším oddíle je podrobněji o té slavné transakci s Adamovým žebrem. Ale bible je dílem více literárních žánrů. Takže i v případě, že se rozhodneme ji brát takřka doslova, tak to není v rozporu s možností, že zrovna toto bylo míněno jako básnická nadsázka, jejímž účelem bylo podtrhnout, oslavit tajemství a krásu náboje mezi pohlavími. Adam v úžasu zvolal: …„hle kost z mých kostí, tělo z mého těla“… Ovšem je možný i ten tvůj doslovný výklad, že Adam byl zpočátku jiný. Kdo ví.

plebs

Je to otázka pro duhové společenstvo

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.