dust8

Bylo by vhodné a rozumné zavolat na zásilkovnu, že o uložený balík z finančních důvodů už není zájem, nebo nereagovat?

Nejlepší odpověď
elkon

Bylo by rozumné (a hlavně slušné), když si něco objednám, tak to vyzvednout. Ne se chovat jako blb.

Další odpovědi
Kepler

Zásilkovně to asi bude jedno.. Na zásilkovně se balíček uchovává tuším 14 dnů, pak se zřejmě vrací odesílateli. Tomu tímto vzniká e-shopu finanční ztráta, kterou po tobě zřejmě bude vymáhat. Je nutno pročíst si obchodní podmínky daného e-shopu. Nicméně je ještě možnost odstoupení od kupní smlouvy ve lhůtě 14 dní a zboží navrátit. Tedy NEVOLAT zásilkovně, ani e-shopu, ale prostřednictvím E-MAILU kontaktovat zásilkový obchod.

nyjono

Vhodné a rozumné je objednaný balíku vyzvednout.
Dotyčný má mít tolik rozumu, aby si spočítal, že objednané zaplatit zvládne.

Dochy

Ty si to nekupuješ v zásilkovně ale v nějakém e-shopu. Smlouvu už jsi uzavřel. Nevyzvednout si zboží (a hlavně za něj nezaplatit) je z Tvé strany porušení kupní smlouvy.