xiperio

Bylo by přínosem, kdyby byly plasty označeny kvůli třídění?

Například vyraženou nějakou značkou či barevným pruhem. Aby každý na první pohled poznal co patří do kontejneru na plast a co ne.

Nejlepší odpověď
quentos

Však jsou – takovými třemi šipkami v trojúhelníku a kódem recyklovatelné lát­ky.

Další odpovědi
Emefej

Naprostá většina plastových obalů je označena recyklačními symboly.

Zdroj: https://www.sa­mosebou.cz/2018/01/­15/recyklacni-symboly-plastu/

Arne1

Tak ti prostuduj etikety. Přesné označení plastu tam už dávno je.

Ametyst

Nedělej z třídění vědu pro vysokoškoláky. Platí nás někdo za třídění? Ber to s nadhledem, a přečti si třeba starší článek od Vladimíra Neffa “ Koráby nevypluly” ( když Čína přestala odebírat z Evropy recyklovatelný plast).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

https://nevidi­telnypes.lidov­ky.cz/spolecnos­t/fejeton-koraby-neodpluji.A190806_221­002_p_spolecnos­t_wag "Moje pošetilá představa byla hodně daleko od pravdy. Z mých petflašek a plastových pytlíků nikde nikdo neudělal nové pytlíky a nové petflašky. Oni to navezli do kontejnerů a naložili na oceánské koráby a odvezli do Číny, a když ta cukla, do Vietnam, Laosu, Thajska… Čtu, že v Asii jsou teď kopce a v nich je sto dvacet milionů tun plastového odpadu.

Copak tam s tím asi dělají?
S asijskou metodou mám jednu osobní, obávám se že reprezentativní zkušenost. Při cestě Tibetem jsem náhodou byl u toho, jak mniši uklízeli okolí kláštera Däpung. Běhali po kopcích, snášeli petflašky a pytlíky, házeli na hromadu a pak to všechno pěkně zapálili a bylo uklizeno."

xiperio

Ano dívám se na to a už to studuji Ale pochybuji, že se o to takto budou zajímat např. senioři nebo děcka. . Ano jsou tam značky, pravděpodobně to tak výrobcům ukládá zákon. No já jsem s spíš myslel nějaké označení na první pohled. Třeba zelený pruh, aby to bilo ba první pohled do očí. Uvidím zelený pruh a vím kam s tím.

Emefej

Takže k popelnici si budu nosit dekódovací tabulku, abych podle ní rozeznal sklo od plastu a papíru?

Arne1

I jako senior na první pohled poznám rozdíl mezi papírem, plastem, kovem a sklem. A jaký je to plast, tak od toho jsou třídící linky kam by se separovaný odpad měl dostat.