Kepler

Zkoušeli jste si někdy IQ test?

Já tedy radši ne. Hlavně z těch důvodů, že se má změřit něco, co měřitelné není. Co IQ test, to jiné výsledky. No a pak taky ze strachu, že by mi vyšlo, že jsem úplný blb, nebo naopak chytrý parchant. To první by mi srazilo sebevědomí a to druhé by mi neoprávněně zvedlo frňák k nebesům. Obojí by bylo špatně.

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Před pár měsíci jsem si dělal online placený IQ test. Výsledek byl 122 (což je fajn), ale přiznám se že jsem u hodně otázek spíš tipoval a posledních asi 6 jsem zcela vynechal, protože to všechno bylo vybraní správné varianty nějakých číselných kostek a doteď za boha nevím, o co šlo…

Podobný placený test jsem si dělal před pár lety (když jsem byl dost mladý) a výsledek IQ mi vyšel myslím 93 nebo 97 (což je celkem bída). Sice jsem ten test nebral moc vážně a dával jsem si trochu na čas (při vyhodnocování testování se bere v úvahu i doba), ale určitě ne tolik, aby to mělo nějaký extra velký dopad na výsledek. A protože nevěřím, že by se moje IQ během těch pár let takhle zvýšilo, tak těmhle testům nevěřím vlastně vůbec.
Ono se vlastně říká, že jediné kvalitní a spolehlivé IQ testování dělá přímo MENSA, ostatní nestojí za nic a jsou nedůvěryhodné. No a i jejich testy nemusí být zcela 100% pravdivé. Navíc IQ jde, jako všechno ostatní, vytrénovat, zvýšit, zlepšit. A IQ není vše (jen logicko-matematická inteligence). Druhů inteligencí je několik, nemluvě o dalších věcech na kterých záleží jako charakter člověka, dovednosti, schopnosti, znalosti, EQ, „přirozená“ moudrost atd.

Další odpovědi
agentpv

ano párkrát po internetu či knížky jo. O nic nejde – je to jen o jákesi schopnosti řešit úkoly na papíře. V reálném životě to bývá pak často jinak. Jednou jsem dělal IQ test dle knihy v rámci své práce pro zájemce z řad dětí a nejvyššího čísla dosáhl romský kluk do kterého bych to neřekl, a naopak děti tzv „chodící encyklopedie“ docela propadly.
No a já mám nadprůměrné hodnoty co se týče logiky a matematiky, pokud jsou v otázkách úkoly s písmeny a slovy, tak jsem často bezradný a střílím odpovědi od boku.

Edison

IQ měřitelné pochopitelně je. Proto se taky používá. Rozdíly nejsou důsledkem neměřitelnosti, ale relevantnosti, potažmo kvality vlastních testů.

Mě dělala test „dochtorka“ při žádosti o zbroják. Byl jsem mile překvapen.

Jinak těhle otázek už tu taky celkem dost je.

Reezo

IQ test jsem si dělal, ale je jich takové množství, že to už nejde brát ani vážně. Navíc u každého IQ testu vám vyjde jiné IQ a nelze se na to spoléhat. Navíc ten kdo má více zkušeností s IQ testy bude mít větší výhodu a dosáhne více bodů.

jirka F

Ano,test jsem dělal přímo u doktora kvůli škole.A vždycky se potvrdilo že mám IQ 50–75 což je prý takový průměr(80% populace je lehce mentálně retardovaná) jednou mě vyšlo 49 ale to jsem ten test dost proflákl a těšil se až bude konec.

Zdroj: wikipedie a vlastní zkušenosti

elkon

Ano, dělal jsem test Mensy, trvalo mi to něco přes hodinu a přišel mi výsledek 142. Některé otázky byly fakt „makačka na bednu“.

quentos

Ano, dělal jsem ho přímo u Mensy. Vstup do Mensy mi tehdy unikl o 4 body.

Pepa25

Dělal jsem IQ test na gymnázium spolu s testem zaměřeným na vhodné budoucí povolání. Doporučené povolání skutečně vykonávám, takže jsem za test a následný pohovor rád. Jo a test mi vyšel mírně nadprůměrný, osobně jsem rád hlavně za docela dobrou pamět (i když je mi jasné, že jak stárnu, tak to bude horší).

aliendrone

Muehehe, taxemsy zablp s prgramem Malováńý, to abich Ťe pořádně nakrk, ty HADE! ;) :)
http://imgWor­ld.cz/laY5pZmFJR­.jpg
Na obrázek musíš kliknout pro zvětšení a lepší pokochání se (to kdyby ti to uniklo)! ;) :D ;) :D