_136

Z jakého důvodu to africké a arabské uprchlíky neustále táhne do Evropy?

Podle nejmenovaných zdrojů vede jako cíl migrantů velká Británie,co má tak velká Británie ceného že to tak migranti láká jít zrovna do velké Británie?

Nejlepší odpověď
Drap

Kromě politických cílů, šířených jejich propagandou je to poměrně silný sociální systém a ekonomické důvody.

Další odpovědi
Pepa25

Do Evropy je do blíž než do Severní Ameriky nebo do Austrálie (i když tam také utíkají). Důvodů emigrace je celá řada – války, bída, ekonomické důvody … Velká Británie je bohatá země a zároveň koloniální velmoc, kam emigrují lidé z jejich bývalých (nejen) kolonií už po staletí … Dále i jazykové důvody (nic proti Finsku nebo Dánsku, ale aspoň trochu anglicky umí i Afričani s pár třídami školy).

Rokio

Muslimové chtějí poislamičtit Evropu. Chtějí zde zavést svoji kulturu.

Daidal

Příležitost, bezpečnost, vidinu lepšího života (alespoň si to myslí).
Ale není pravdou, že by šli jen do Evropy. Syřané, Iráčané (a další) migrují i do okolních státu, i když většinou chtějí, co nejdál (podle možností). Co nejdál, ale do zemí s dobrou pověstí a velkou mírou bezpečí, bohatou…

Postmaster

Myslíme a konáme podle situace, pokud je zde problém tak jej řešíme a když je vyřešením problému cesta do ciziny tak je zde i pohyb lidí tam kde nebudou mít problémy.

Voltaire

Nestabilita ve válkami postihnutých zemí. Mnozí uprchlíci jsou zejména ze zemí, které byly bývalými koloniemi Spojeného království nebo Belgie (to je také důvod, proč tyto země jsou nejvíce „postiženy“ migračními vlnami.) Další klíčový aspekt je také chudoba a s tím spojené hledání jiné, zajímavější domoviny, do čehož zapadá Německo, ačkoliv v historii koloniemi nedisponovalo (nepočítám těch pár let). A také tam hraje roli benevolentnost, přehnaný liberalismus a myšlenka, že Evropa může pomoci všem, bohužel toto je sci-fi a populismus.

plebs

Po staletí se tam rejžovalo a otročilo, kdo nejvíce zbohatl v Evropě od Portugalska po Belgií, V roce 1834 se v Berlíně porcovala Afrika, rovněž nikoliv podle kmenú a národností pravítko čtverce a Evropanům to bylo fuč.
A nyní v době moderní technologie nová generace, kde je nouze o vodu a potraviny vidí o co je Evropani ochudili, tudíž si to začínají brát zpět.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Rokio: to chce klid a nohy v teple.

Voltaire

Řekl svůj názor, kdo ví, jak to všechno bude? Prosazování „své“ kultury není nic neobvyklého, vždy se najdou tací, kteří situaci zneužívají ve svých prospěch, zejména, pokud je druhá strana (EU) někdy až tragikomická v rámci řešení některých globálních otázek.