jirka F

Z jakého důvodu lidé kašlou? Je těch důvodů více než normální zakašlání?

Nejlepší odpověď
Drap

Příčin může být celá řada přes nachlazení, chřipku, covina a podobně, nebo jen z nějakého důvodu mají podrážděné sliznice v hrdle.

Další odpovědi
quentos

Co je to „kašlou je“? A co je to „normální zakašlaní“? To jako když na někoho nakašleš, tak je ten někdo „zakašlaný“? A jak se poznají „normální zakašlaní“ od „nenormálně zakašlaných“?

da ny

Někteří lidé „kašlou“ na všechno! 😁

„Kašel je opakovaný prudký hlasitý výdechový manévr směřující k uvolnění dýchacích cest, či odstranění jejich dráždění. Spolu s ostatními obrannými a ochrannými reflexy z dýchacích cest napomáhá fyziologicky udržovat volnou průchodnost dýchacích cest. Kašel patří spolu s dušností k nejběžnějším příznakům respiračních onemocnění.“
https://www.wi­kiskripta.eu/w/Ka%C5%A1­el_(pediatrie)
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ka%C5%A1el

marci1

Třeba teď kašlou alergici. K tomu je ještě svědí a štípou oči a smrkají. 🙂

jirka F

Protože jsem slyšel,že někdy kašlou jen proto aby upoutali pozornost.