FlAsh_7

Jaký máte názor na trend vytváření „umění“ z odpadků?

Nejlepší odpověď
elkon

Nelíbí se mi to.

Další odpovědi
Disraeli

Je mi to jedno. Velká spousta moderního umění jsou stejně odpadky. :D

Máš velké bílé plátno a autor udělá někde doprostřed jednu tečku. A hned to má milionovou hodnotu. Jiný namočí štětec do vodnatých barev, třikrát s ním stříkne přes plátno a tyto cákance na plátně mají opět milionovou hodnotu.
Obyčejný banán přilepený v galerii lepící páskou má opět milionovou hodnotu. V půli zlomená toaletní mísa má taky důvod k vystavení, a aby se o to prali dva nabubřelí snobští kupci. Protože to někdo označil za umění a ostatní tomu přikyvují – jdou s davem.
A pak jsou tu naprosté bizarnosti, šílené nonsensy, které nemají co dočinění s kreativitou, úsilím, dovednostmi, krásou ani skutečným uměním. Jsou to často jen zvrácenosti.
Čím podivnější, tím líp. De facto tam nemusí být vůbec NIC nebo jen blbost, o které nikdo neví, proč tam je, ale stejně to má nálepku prvotřídního umění a „podpis“ umělce.

Lidi si nechtějí, připustit, že moderní „profesionální“ umění je ve víc jak v 80 % odpad… Už několikrát se stalo, že v nějaké galerii někdo něco na výstavě zapomněl, doložil si to (třeba kelímek, slupku od ovoce, brýle, apod). A snobové kolem toho hodiny chodili a obdivovali to, dokud je někdo neupozornil na to, že je to nějaký odpad, který k výstavě nepatří. Čili, když nedokážou poznat jejich „umění“ od skutečného odpadu, tak to o tom dost vypovídá… Ona vlastně slupka z pomeranče odhozená v galerii se liší jen tím, že ji nidko za to umění neonzačil a oficiálně ji tam nepřiřadil. Ale jsou tam i větší hlouposti než pomerančová slupka.

Drap

Je mně to jedno, já umění nevytvářím, takže se mě to netýká a nic takového bych si určitě nepořídil.

Rokio

Je to hnus. To už je lepší to moje moderní umění, které je navíc za babku.

Jinak jsem se vědom toho, že jsem velmi podprůměrný umělec. Není to moje specialita.

Dochy

Je mi to fuk. Některé kousky dávají smysl a vypadjí i vkusně (např. jsem viděl docela hezká figurky i sochy posvařované ze šrotu)
Pokud někdo za umění považuje shnilý banán, tak je to nějak mimo mé chápání.
(na druhou stranu, to asi bude důvod, proč se jako umělec nedokážu uživit 😉 )