zjentek

Vysvětlí mně někdo, jak se peníze mohou převozem ze země do země vyprat?

Moc to nechápu… mám špinavý prachy, odvezu je tedy pryč a už jsou čisté? Není to trocha na palici? vysvětlí mně někdo tuto činnost? >> https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/cechy-na-heathrow-pristihli-s-miliony-v-kufrech-obvinili-je-z-prani-spinavych-penez-40342231#dop_­ab_variant=0&dop_req_­id=JZ0xpiDyGuZ-202011132239&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=5&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
janisj

Praní špinavých peněz se rozděluje do tří stadií: namáčení, namydlení a ždímání.

V první fázi jde především o to, dostat nelegální peníze do banky. V minulosti se to většinou dělalo na základě takzvaného šmoulení neboli smurfingu, kdy zločinci chodili do banky, kam vkládali malé částky. Nyní jsou pro to však mnohem sofistikovanější metody. V druhé fázi se zametají stopy tak, aby se co nejhůře dalo dohledat, od koho peníze pocházejí. A při ždímání, respektive integraci, dochází k návratu očištěných peněz k původnímu majiteli.

Každý zločinec nebo skupina využívá k legalizaci špinavých peněz různé metody. V tomto případě to vidím tak, že peníze pocházející z trestné činnosti putují z ruky do ruky a nakonec je přebírají „kurýři“. Ti pak peníze vkládají na bankovní účty v zahraničí, kde jsou zřízeny účty na „offshorové“ společnosti a jejich jménem jsou přeposílány na bankovní účty v dalších zemích,

Další odpovědi
elkon

Nečti bulvár a to si pohovíš. Nebudeš pak z každé blbiny vyplašenej.

Pepa25

Praní vysvětlil janisj. Prostě to berte tak, že porušili pravidla pro převoz hotovosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Elkon, jak vyplašenej? Třeba to chcu taky zkusit, ne? Já od děcka když mně něco chutná, tak to chcu taky, nejsem žádná vyplašenka!

zjentek

…Za další, Rudé Právo není bulvár!

elkon

Novinky. cz, je nevěrohodný server.