zjentek

Ve kterém roce vaše důstojnost coby důstojnost občana České republiky z hlediska vlasti poprvé utrpěla?

Nejlepší odpověď
led

Pri roztrhnutí Československa na dve samostatné republiky s následnou stratou občianstva novovzniknutej Českej republiky, ktorá sa tým pre mňa stala zahraničím. To len preto, že som vtedy žila a pracovala na Slovensku a dodnes tu aj žijem. Napriek tomu som stále srdcom občiankou oboch republík.

PS. To, že tu používam prevažne slovenčinu bolo na žiadosť mnohých užívateľov tejto stránky. A zákony ČR mi to dovoľujú. Slovenský jazyk a český jazyk sú aj tu rovnocenné. Rovnako ako aj čeština na stránke www.odpovede.sk

Další odpovědi
Ametyst

Když si mě na Západě pletli s občanem Jugoslávie nebo Čečenska. Jejich postoj k Východoevropanům nezmění ani deset federálních Evropských unií.

quentos

Cca v 15 letech jsem byl poprvé na dovolené u moře – v Chorvatsku. Místní byli úslužní, samé „ja, ja…“ … než zjistili, že nejsme Němci. Dodnes vidím ty otrávené ksichty. Do Chorvatska už nikdy. Ať se tam těmi Němci třeba udáví. A nevěřím, že se to změnilo, jak mnozí tvrdí. Jak říkal dr. House, „lidé se nemění“.

Drap

v roce 1953 při měnové reformě

aliendrone

Co to plácáš woe? 😮 Důstojnost občana Črdele jsi NIKDY NEMĚL. Leda bys měl důstojnost hromady trusu či jiný typ „důstojnosti“. Občanům tohoto státu (včetně následníka Črdele) zahodil důstojnost již dobytek Beneš (PROTO ho také režim VELEBÍ! 😕 ) a od té doby žádnou NEMÁME. A čas od času to POTVRZUJEME.

led

Drape, trochu si rýpnu do vašeho vlastenectví…
Kdy vznikla samostatná Česká republika, pokud nepočítáme období 1939–1945 (Slovenský štát)?
V roce 1953 existovala Československá lidově demokratická republika (1948–1960).