zjentek

Stalo se ze současné politiky této země náboženství?

Totiž já když vám vidím a slyším toho Fialu (nevím přesně koho reprezentuje) přesvědčivě jednotlivcům celého národa doslova vnucovat, jak je nenechá padnout a to jak ekonomicky, tak vůbec existenčně, i zdravotně že podpoří a spolu to pak svorně zvládneme, nemohu se zbavit dojmu, že jde o nové náboženství, porotože přesně tohle prvky náboženství vykazuje- víra aby pracovala musí být pevná a neoblomná a pak nepotřebuje žádný důkaz objektu vyznávání. Děkuju.

Odpovědi
elkon

Koho jste si zvolili, toho tam máte. Stačilo by dohledat v historii webu.

Ametyst

Vypadá to tak. Hlavně ten hon na nevěřící, kterých přibývá.

da ny

Od určité doby, velmi časasto „cítím/poznám“ zlo, nebezpečí, faleš z lidských osob, i z lékařů…….
Od samého začátku, když slyším/vidím pana Fialu, mám i naježené chlupy a husé kůži, jako pralinky, mráz mi běhá po zádech ;/ Těch lidí ve vládě je více (3 – 4).
Poprvé jse to i u politiků (také z ZV) , blahé paměti zaznamenala u pana Langera (Ivan LANGER, místopředseda ODS, ministr vnitra /ODS/).
Co je pro pana Fialu (ODS) „náboženstvím“, všichni víme ;(
Ze současné politiky této vlády se stává spíše „metla lidstva“, než náboženství.

„Koho jste mi zvolili“ (nízký počet z oprávněných voličů ČR, si zvolil Pětipsa), t oho tam musím snést..... 😉

Rokio

Tak v prvé řadě je hlavní náboženství ČR křesťanství, a to konkrétně katolictví.

Nemyslím si, že by šla politika považovat za náboženství.

Pepa25

Nenechá padnout? Velmi zajímavý pocit. Řekl bych, že naopak tak 2/3 lidí mají pocit, že na ně vláda dlabe (z toho část je ráda a část naopak naštvaná, protože za Babiše stát naopak rozdával, kde se dalo)

M i r e k

Podle mě všichni politici každé země slibují, že pod jejich vedením se bude lidem dařit lépe než pod vedením jiných politiků. Nevidím nějaký podstatný rozdíl mezi tím, co říká Fiala, a tím, co říkali jeho předchůdci. Sice je určitá vzdálená podobnost mezi politikou a náboženstvím – oba jevy sdružují lidi podobných názorů a oba jsou založeny na důvěře v něco, co nejde ověřit. Ale je tu podstatný rozdíl. Náboženství se zabývá takovými věcmi, jako je vznik světa a pravidel, podle kterých svět funguje, zabývá se tím, jak správně žít a co je dobro a co zlo, zabývá se možností existence individuálního vědomí po smrti těla. Proti tomu politika se zabývá tím, jak zorganizovat život tolika lidí pohromadě a za co utratit daně, které stát od lidí vybírá…

Ametyst

Pepa25: 2/3 lidí nemají “pocit”, ale dobrou paměť: ten cint o padnutí patří totiž premiéru Fialoví, a je dohledatelný na videu. Babiš rozdával, ale Fialova vláda prolomila rekord v zadlužení, a to během 1,5 roku, to je pecka!!!:-D

M i r e k

Podle mě ekonomika státu má velkou setrvačnost. Na současném stavu se podepsala už předcházející vláda, která rozdávala, neřešila problémy a vyhýbala se nepopulárním opatřením, aby si šplhla u voličů. Vliv samozřejmě taky má nepříznivá situace v Evropě i jinde ve světě.