VaclavZeman

Slyšeli jste někdy slovo „spotřebitelka“?

Já ne. To je to moderní přechylování.

Tato ženská varianta se týká asi žen. Děkuju.

Odpovědi
marci1

Slyšela. Stejně jako quentosovi se mi nelíbí „hostka“ a nejvíc mě dostala "chiruržka.
😄

da ny

Ano,
neshledávám na tom nic moderního… naopak 😉
Označení koncové zákaznice mi připadá celkem přirozené,
méně užívané (vše v množném nebo mužském rodu).

quentos

Ne, ale nemám nic proti němu. Zato mám něco proti „hostce“ (proto které se bouří i ženy).

VaclavZeman

Toto slovo jsem snad nikdy neslyšel. Ale řezu se z toho. Děkuju za zasmání.

da ny

Netuším, jak dlouho jste na tomto světě 😉
Dost mne udivuje, že jste takové slovo nikdy neslyšel (i tomu se směji).

VaclavZeman

Jsem zde padesát let. Věnuji se tlumočnictví a překladatelství, ovládám na vysoké úrovni ruštinu, angličtinu a především němčinu, za kterou vděčím fašistické výuce mého dědy.

Stejně tak bych se mohl řezat, že vy neznáte slovo „kalk“. Anebo nevíte, že etymologicky slovo kláda pochází z německého „Holz“. A tunu dalšího. Ale netuším, jak dlouho jste na tomto světě.

Děkuju.