autacek

Šikovným a bohatším vzít a těm méně schopným dát. Jak se pozná pravá míra, aby to tu nedopadlo jak za komunistů?

Nejlepší odpověď
led

Vaša otázka je príliš jednostranná. Ste šikovný a bohatý, alebo ste len šikovný a tým spadajúci medzi tých menej schopných?
Ale život nemá len dve strany s ostro rozdeľujúcou hranicou, ako nejaká čiara rozdeľujúca tých od oných.
Tí menej schopní sa nájdu aj medzi bohatými, užívajúcimi výhod bohatstva, vďaka šikovnosti ich predkov prichádzajúcich z chudoby.
Dejinný vývoj postupuje aj na základe ľudského poznania „záhad sveta a minulosti“

Další odpovědi
Vojta24

To je prosté, je třeba vyspecifikovat kdy je ta neschopnost důsledkem například zdravotních komplikací, nebo náhlé ztráty zaměstnání a kdy už je to jen důsledek chronické lenosti a naprosté neochoty se jakkoliv vzdělávat a cokoliv dělat… no jednoduché … zní to jednoduše 🙂

Edison

Neboli jak se rozpozná rovnost od rovnostářství. Nebo sociální sparvedlonost od komunismu. Parafrázovat se ro dá všelijak. Dokonce na to existují moc hezké a jednoduché pokusy na sociální úrovni i v malých skupinách lidí.

Kryšpín

Že by si pan Kelner, Babiš a další nechali něco vzít o tom pochybuji

Rokio

Rozhodně neplatí, že bohatší jsou také schopnější a naopak. Moje bývalá asistentka má výuční list a titul magistra a dělá za asi 60 až 75 % průměrné hrubé mzdy. Naproti tomu řada žáků ze speciální základní školy, kam jsem chodil, má teď pouze výuční list (drtivá většina) a jejich mzda převyšuje průměrnou mzdu v České republice.

ivzez

Další manipulativní otázka.