dust8

Rozeznáte už z dálky kohokoliv, jejž znáte, i přes různé typy slunečních brýlí? Či jen dost zblízka díky určitým rysům?

Myslím tím náhodně, ne nic domluveného předem, ať už jsou to lidé, jež vídáte častěji či jste delší dobu neviděli. Nebo třeba i více než dekádu.

Odpovědi
quentos

Jiná odpověď...

Jak kdy a jak koho.
Nepoužívej „jenž“, když to neumíš. Nebudeš působit vzdělaně, ale naopak trapně.

Drap

Jiná odpověď...

Nepoznám nikoho ani z malé dálky, protože už mizerně vidím.

Filip84

Jiná odpověď...

Já skládám celek z detailů, tím se odlišuju od většiny lidí, kteří vidí celek, a na nějaký detail hážou bobek z vysoka, pokud je k tomu někdo / něco nedonutí, poněvadž jsou líní, jako polské vši. 😅

Takže, čim více visuálně výraznější jsi, tím dříve seskládám z detailů celek a uvidím tě. Et e contrario, čím více „průměrný František“ jsi, tím více a více detailů budu muset zpracovat, abych měl jistotu blízkou materiální pravdě, že jsi to ty. A o to déle mi to bude trvat.

Hodně lidem jsem musel vysvětlovat, jako tříletému dítěti, že když řídím (to je jedno co), tak řídím, a ne, nečumím se, kde kdo se promenuje po chodníku, nebo čeká u přechodu. Pro mne je osoba u přechodu předmět, který lze srovnat s návěstí „výstraha / pozor“, nebo se žlutým světlem na semaforu, a ve chvíli, kdy vstoupí do přechodu, je pro mne červený světlo na semaforu / návěst stůj. To, jestli je to žena opačného pohlaví, medvěd na provázku, nebo Rokio Jurjevič, bývalý člověk, je mi – v danou chvíli – trojctihodně Wurst, protože v dnešním provozu na to prostě není čas. Takže proto oni na mne mávají, třeba, a já na ně „seru“. Já na ně neseru, já řídím, a oni jsou mimo „koridor“, takže bezvýznamní. 🤷‍♀️ Třeba.