_136

Proč se většině světové populace začne vařit krev v žilách, když vidí americkou vlajku nebo Američana?

Co Američané tak špatného udělali zbytku světa, že nejeden národ dokonce zápalil americkou vlajku a poplival ji! díky

Proč se většině světové populace, když vidí americkou vlajku nebo Američana, začne vařit krev v žílách?
--

Nejlepší odpověď
Kepler

Jako každý mocný stát má své nepřátele, ale i přátele. To je logické. Podle mně, na rozdíl od Quentose, si nemyslím, že by rozpoutávali války. Na to byli v nedaleké historii machři Germáni a Frantíci. Jen dělají světového policajta a zasahují tam, kde se příliš rozmáhají komunisté, islámisté, teroristé a další kurvisté. Díkybohu, jinak by nám padala letadla i na Pražský hrad.

Další odpovědi
quentos

Sice mezi nepatřím, ale nedivím se. Ještě se ptej – hrají si na nejmírumilovnější stát, a přitom v jednom kuse rozpoutávají války. Na jejich ekonomice víceméně závisí ekonomika celého světa, a přitom jejich státní dluh je největší na světě, jeho zvyšování je časovaná bomba, nikdo neví, co bude, až to naroste do závratných výšin. Jejich fast food je všude a s ním spojené hory odpadu. K tomu všemu jejich nadutý postoj „já jsem Američan, kdo je víc?“ spojený s ignorací zbytku světa. A dalo by se pokračovat…

Kelt

O kolika konkrétních případech víš, a můžeš je nějak dokázat, dokumentovat nebo je to tvrzení typu – jedna paní povídala nebo to se tak říká?

led

Pretože nevidia tú demokraciu, čo ani starí Gréci nepoznali, ten prínos, ktorý Američania konkrétne z toho multištátu v Severnej Amerike, priniesli na svojich zbraniach a vo svojich peňaženkách zúfalému rozháranému svetu.

malá poznámka: ak jemne jediným slovom upravíte nadpis svojej otázky, bude sa zakladať na pravde:
„Proč se části světové populace, když vidí americkou vlajku nebo Američana, začne vařit krev v žílách?“

Kepler „jinak by nám padala letadla i na Pražský hrad“ ale toto riziko tu bolo pomerne nedávno, keď boli povolené prelety lietadiel s bielymi hviezdami plne vyzbrojených strelivom a bombami na Balkán. Zabudli ste na to? Keď som tam po rokoch prišla do Srbska, zobrali ma k pomníku „toto je následok vášho súhlasu preletov bombardérov“

Pepa25

Není to většina!!!
Samozřejmě, důvodů pro kritika US zahraniční politiky je řada, viz odkaz.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Criticism_of_U­nited_States_fo­reign_policy

Kryšpín

Od roku 1776 byla USA ve válce 214 let / pouze 21 let nevedly žádnou válku /, žádný president USA není president míru každý trochu válčil. Prostě USA je globální policajt, nemít Německo Hitlera a Frantíci Napoleona tak to jsou proti USA svatouškové.