dgfdgf

Proč mi Google překladač přeložil větu „I was a pretty good kid.“ jako „Byl jsem docela hodný kluk.“?

„Kid“ jde přeložit i jako „kluk“?

„Kid“ jde přeložit víc způsobama?

Mě napadlo, jestli žena, co zmíněnou větu řekla, nebyla v mládí kluk.

Odpovědi
Rebeka S.

Google překladač nemůžeš brát doslovně, mnohdy úplně změní význam původní věty. Pokud s ním chceš pracovat, doporučuju překládat slovo po slově a ne celé věty, je to většinou přesnější

Ametyst

🙂 Nejdřív to prožeň skrz více jazyků, třeba němčinu nebo slovenštinu, ať se překladač srovná. Zkus překladač na Seznamu.cz. Tam ale musíš zadat jednotlivá slova. „Kid“ se překládá jako „děcko, dítě“.

Pepa25

Protože „kid“ je obecně děcko – může to být „boy“ i „girl“ …
Naschvál piši „děcko“, protože je to neformální výraz, samozřejmě dítě je spisovně „child“

Zdroj: https://en.wik­tionary.org/wi­ki/kid#Noun