Proč lidé páchají sebevraždy?

Zajímalo by mě,proč je tak vysoká statistika sebevražd v ČR a lidé tímto páchají sebevraždy zdůvodu nesťastné lásky,skokem ze skály,zastřelením aj. Čím to je? Děkuji. http://blesko­ve.cz/zpravy/4798-pocet-sebevrazd-v-cr-pribyva

Nejlepší odpověď
marci1

Proč? Zřejmě už nedokáží žít, mají pocit, že život již dále nezvládnou, že život nemá smysl. Nedokáží se včas svěřit lékaři. Mnoho lidí si myslí, že k psychiatrovi chodí jen „blázni“. Pokud již někdo pomýšlí na sebevraždu, je nutná léčba antidepresivy ap.

Další odpovědi
synapse

V ústavu zdravotnických informací a statistik jsou bohužel poslední výzkumy z roku 2002, ale ty okruhy zkoumaných motivů budou plus mínus stejné – můžou být změny jen v číslech – tedy procentech četnosti. Okruhy jsou: duševní, tělesné nemoci, existenční problémy, sociální, vztahové a sexuální problémy, rodinné problémy, pracovní a školní problémy. Největší skupinou motivů jsou „jiné“ – nezjištěné, protože pokud člověk (sebevrah) uspěje a nezanechá dopis na rozloučenou, tak se to pochopitelně s jistotou nezjistí.

Zdroj: http://www.uzis­.cz/publikace/se­bevrazdy-2002

jirka F

Jednak hlavně proto že si myslí že jejich první láska je ta jediná a jiná už nikdy pro ně nebude.Berou se jako takzvaný odpad společnosti a také že mnoho dívek je v dnešní době více submisivní. Tohle je teda čistě můj názor snad ještě ostatní odpoví.

dr.luha

Největší podíl na stoupající tendenci sebevražd mají osoby postižené neřešitelným exekučním řízením. Je to pro ně jakýsi terminální způsob oddlužení. Na Slovensku je situace ještě horší.

da ny

Nechtějí žít.
Sebevraždu lidé páchají z mnoha důvodů, někteří i z neěťastné lásky.
Deprese, dluhy, nemo, bezvýchodná životní situace, šikana, hlad, ostuda,
dokonaný demonstrativní pokus, „trest“ aj.

Kelt

Lidé se bojí bojovat s překážkami, tak to vzdávají. Nemají víru, chtějí okamžité výsledky a to ještě nejlepší. Abych vypadal dobře, měl dobrou partnerku, práci, auto. Ti lidé nám to neřeknou a nám připadají jejich starosti banální, protože jsme zaměřeni na sebe.

WhiteCrow

Problém je že nic není samozřejmost, deprese tě může změnit uvnitř tak že nebudeš schopný žít a vnímat okolí jako předtím a s tím ti nepomůže vůbec nikdo a nic, na problémy v hlavě jsi vždycky sám…

anonym

Častou příčinou může být i vliv alkoholu a drog. Pod vlivem člověk velmi snadno propadne nějaké depresi která by rozhodně bez těchto látek neměla tak dalekosáhlý dopad na chování jedince a ten si v tom stavu může například lehnout na koleje a považovat to za „docela dobrý nápad“.