Rokio

Proč je většina lidí tak netolerantní, pokud je posuzování, co je dobré a špatné?

Já například žebrotu nepovažuji ani za přestupek, a dokonce podle mě žebrání je morálně v pořádku, pokud jde o skutečné žebráky, kteří si za vyžebrané peníze koupí potraviny, vodu a hygienické potřeby. Dále facka je podle mě ještě OK, pokud je vykonána s dobrým úmyslem a ve snaze probudit u člověka zdravý rozum, stalking by podle mě neměl být trestný, ale pouhé obtěžování by mělo být záležitostí morálky (bráno jako něco, co se nedělá, ale není za to žádný postih), za házení rajčat na jeviště bych tyto diváky vykázal ven z divadla a za sexuální harašení bych udílel maximálně malou pokutu. Za šíření nenávisti vůči skupině osob bych udílel napomenutí, maximálně pokutu a za projevy rasismu, pokud jimi není spáchán trestný čin, bych nechal v morální rovině.

Zde vidíte, jak moc jsem tolerantní a tolerance ne kladná lidská vlastnost.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? U každého to může být něco jiného. Kolik lidí je většina?

Tolerance mezi lidmi znamená, že jedinci berou i jiné názory, názorů, že nepovažují jen ten svůj za správný a nevnucují jej druhým, že sjo např. snášenliví k sousedům, apod, ale také umí přijímat názor na sebe.

To, co jste uvedl, není tolerantní, dotyční si musí uvědomit, že existují pravidla morálky, ale ne každý ji dodržuje, také je třeba si uvědomit, co je hranice svobody vnější, že vše záleží i na pravidlech chování a platných zákonech Vaše příklady do tolerance nezapadají.

Ale je pravda, že existuje lhostejnost, která otvírá cestu zlu. O toleranci se mluví, ale netoleruje se. Myslím si, že je důležitá výchova k toleranci.

Neměla by platit tato slova?

"Soucit uvnitř a tolerance navenek mohou snadno vytvořit nový svět, lepší svět.“ — Sri Chinmoy

Zdroj: https://citaty­.net/temata/to­lerance/?page=3

Další odpovědi
Drap

Proč myslíš že většina? Odkud máš tyto údaje? Ty si mysli co chceš, ale celá řada věcí z tvého výlevu v otázce je v rozporu se zákony této republiky. Chceš tím snad ostatní nabádat k nedodržování zákonů?

anonym

Podle tebe být tolerantní k nepravostem a k porušování zákonů je kladná vlastnost. Začínáš působit docela nebezpečně :)

Vyvolávání nenávisti k menšinové skupině dokázalo v historii napáchat pořádné zlo a ty bys to trestal napomenutím (to vlastně znamená nijak)?

led

Rokio, máš v tom miš-maš. Skús sa postaviť pevnými nohami na zem a zamysli sa nad svojimi malomocnými názormi. Nie som za stredoveké tresty, ale tvoj Raskoľnikovský pohľad na „Zločin a trest“ je scestný, to by ani sám Čechovov Raskoľnikov s jeho myšlienkou „Nezabil som človeka, ale princíp!“ nerozdýchal.
Kto to bol Raskoľnikov by si so svojim vzdelaním mal vedieť.

Pre ostatných https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zlo%C4%8Din_a_trest

anonym

Zrovna v těch případech, který zmiňujete, se nejspíš většina lidí řídí tím, co toleruje zákon a co už ne.
Vy byste si ten zákon měl přečíst.

ivzez

Tolerance trestných činů?
To snad ne!

Rokio

George: Nebezpečný možná jsem, ale pořád jsem příčetný, i když duševně nemocný. Policisté mi nikdy nedali ani pokutu.

Rokio

Drap: No tak pardón.

Rokio

poznámka: Místo je má být jde.