zjentek

Proč se drtivá většina inzerentek v českých inz. rubrikách „ona hledá jeho“ nachází mezi 50.–60. rokem života?

Je to až 80 % těch ženskejch, KTERÉ TAM PO NĚKOM TOUŽÍ, možná i mnohem více! Dá se tohle nějak ROZUMNĚ vysvětit?
(I když otázka, tak jak visí ve vzduchu, může blbému zpočátku připadat úplně hloupá.)

Nejlepší odpověď
annas

V ČT jem na podobné téma slyšela názory dr. Kateřiny Cajthanlové.

Pročtěte si její vyjádření, které jsem našla na netu.

"Mužů je 48 procent, žen 52. Dřív byly kláštery, vdovy se už znovu nevdávaly. Dnes je spousta rozvedených, kteří to zkoušejí podruhé, potřetí. Řada žen chce ještě dítě,“ říká doktorka Kateřina Cajthamlová.

Ve vyšším věku je na výběr menší počet partnerů. Je třeba sladit společné zájmy, promítá se tam zkušenost z předchozích vztahů. Myslíte taky na svoji cestu, možná nechcete žít s někým pohromadě, a vyhovuje vám vaše svoboda. To jsou důvody, proč je to ve zralejším věku složitější.

Tvrdí, že padesátnice se seznámí snadněji.
https://dvojka­.rozhlas.cz/proc-si-bezdetna-sestatricitka-hleda-partnera-hur-nez-stejne-stara-zena-se-dvema-7577492

Může to být i tím, že jde o ženy, které v okruhu svých známých nenajdou vhodného muže, nechodí do společnosti, někdy si netroufají navázat kontakt jako první, ale uvědomují si, že jim chybí třeba ochránce.

Když procházím různé stránky, je vidět, že hodně těchto žen najde spíš mladší partnery než vrstevníky. Tyto ženy umí obvyle dobře vařit, děti jsou dospělé, takže muži vyhovuje třeba to, že se o něho někdo postará.

Další odpovědi
Tw!st

Protože mladší ženy mají více možností

Kepler

Pro mladší ženu není sbalit chlapa problém. Pokud to teda není zrovna šeredka. Ty starší si pomocí inzerce zvyšují šance, někdy si můžou i vybírat.

aliendrone

Tak samozřejmně je dost na tom, co uvedli kolegové, nicméně přijde mi i nezanedbatelný fakt, že chlapi v průměru prostě chcípají jaksi DŘÍV, než ženy a v této věkové kategrii už to je celkem hodně znát, tudíž převis poptávky je celkem logicky pochopitelný. Myslím. ;) :)

quentos

Protože ty mladší machrujou, že se bez chlapa obejdou.

hapiky

Zrovna nedávno jeden známý tvrdil, že po několika pivech či panácích jsou i 50leté mladé! Zvláště, když mají v těle múzu mladosti.

marci1

Protože jejich partneři se v tomto věku „zblázní“, padne na ně pocit, že „smrt se blíží“ a mají pocit, že když si najdou mladou, život ještě neskončí. Tak vznikne větší množství opuštěných padesátiletých a starších žen. 🙂

led

Páni sršíte humorom. zamierte pohľad do vlastných radov, „Proč se drtivá většina inzerentek v českých inz. rubrikách "ona hledá jeho“ nachází mezi 50.–60. rokem života?„
zjentek aspoň o tom premýšľa, aspoň sa tak "provokačne do vlastných radov“ tvári.

zjentek

Twist, quentos: No a ženský život po šedesátce končí? Nebo naopak na tom začnou bejt ženský po 60ce nějak lépe? Už to pak zvládaj a tak?

quentos

Naopak, prý začíná, ale najednou zjistěj, žen a to samy nestačej.

zjentek

Kdo nevěří, ať se mrkne do podobný rubriky! ;)