plebs

Přechody pro chodce se zřizují pro pohodlí občanů, zpomalení provozu, nebo z jiných důvodů?

Na př. Přerov původní řádně označený přechod pro chodce, později změněn na místo pro přecházení a po tragické nehodě umístěny zábrany a zákaz přecházení.
Je skutečnost že nadřízený KÚ odbor dopravy měl jiné starosti 13 úředníků obviněno z korupce a porcování grošů.

Odpovědi
elkon

Kdybys četl vše, tak bys věděl, že se tam připravuje instalace semaforů a než bude hotovo, jsou tam zábrany, aby tam z bezpečnostních důvodů nikdo nechodil.

Pepa25

Co jste si v Přerově zvolili, to máte! U nás je přechod tam, kde má být. A třeba v Praze, kterou jako vzor určitě oceníte, tam prý zruší přechod, který prudí řidiče, kteří musí zpomalovat i chodce, protož není stejně bezpečný, a udělají tam podchod či co (detaily nevím, ani na Strakonické, četl jsem to jako reklamní příspěvek nějakého zastupitele, co prý se o to zasadil, asi Piráta, na Facebooku).

led

Prechody pre chodcov slúžia pre ich bezpečnosť pri prechádzaní cez cestu Tam, kde je zriadený prechod cez cestu pre chodcov je zakázané prejsť cez cestu inde, než je tento vyhradený a označený prechod, ako to určuje vyhláška.

quentos

Co je to „pohodlí občanů zpomalení provozu“?

plebs

Správně Elkon úředníci koumali do doby než to vyřešila smrtelná nehoda.