agentpv

Použiji nějakou předložku v anglické odpovědi: Where's your bike? The bike is home. – AT asi ne, kolo přeci nemá domov?

Nejlepší odpověď
Justin1

in my home

Další odpovědi
quentos

Právě proto, že kolo nemá domov, byla by úplně nejsprávnější verze „in my home“, jak říká Justin1, abychom specifikovali, u koho doma tedy je. Jde o doplňovací cvičení (v tom případě by to moc nedávalo smysl, protože bych musel použít jinou než nabízenou předložku), nebo větu z nějaké konverzace?

RichardRami

ja nevim proc to tam je ale jo ma tam byt at

zjentek

No budeš muset domov nahradit rodným domem anebo jiným buildingem, nejlépe teda garáží či tech. místností ((; anebo kde bika přesně máš… ale nejsem odborník, jen uvažuji.

Bike at home je stav kola za domova, což by se dalo chápat jako stav kola při zazimování, třeba… (;

Pepa25

Samozřejmě „at home“ = doma. Bez předložky znamená věta Kolo je domov 😉

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

agentpv

I have my bike at home – ještě jsem vygoglil toto- tady je asi jasné „moje kolo = logicky u mně doma“…?

quentos

Taková konstrukce mi nezní příliš anglicky. Pokud se v angl. použije sloveso „have“ v zákl. významu, jde zpravidla o „mít“ ve smyslu „(fyzicky) vlastnit“ a toto není ten případ (nelze říci „Kolo vlastním doma.“) Jinak ve spoustě případů, kde čeština použije „mít“ , angličtina použije „být'“ (např: „Má to hnědou barvu“ nelze přeložit jinak než „It is brown.“, případně „Its colour is brown.“)

quentos

Pepa25: … no, divil by ses, ale Američani klidně běžně řeknou „I'm home“ ve smyselu „I'm at home“ :{)>

quentos

*smyslu