df

Potřebuje vůbec Kofola reklamu v televizi?

Mají snad malý odbyt?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Očividně jo, jinak by je neměli. A co gignati jako Coca Cola a Pepsi? Ti taky měli a mají reklamy, i když jsou světově známí. Něco jako Ferrari a podobně třeba nepotřebují obyčejné reklamy. Jejich auta nejsou ve finančních možnostech průměrných lidí. Necílí na lidi všeobecně, ale na konkrétní skupinu. Cola, kofola atd. jsou nápoje, vyráběné v obřím množství, které si může koupit každý (a firmám jde ještě navíc o to, aby to kupovali pravidelně). Takže reklamu potřebují i ty nejznámější firmy.

Taky nejde jen o dostání se do vědomí ani podvědomí, ale třeba o připomenutí se nebo vyvolání chuti (touhy). Reklama má mnoho účelů a způsobů, jak zapůsobit. Mj. i psychologické, podvědomé vlivy… Reklamu si později ani nemusíš pamatovat, ale podvědomě ti mohlo v hlavě utkvít nějaké její lákadlo (chytlavý song, vyvolání žízně/chuti, určitého pocitu atd). V obchodě si to pak člověk koupí, když to uvidí a ani neví, že to udělal díky reklamě.
Reklamy nejsou jen od toho, aby věděli o existenci toho nebo onoho. Fungují taky jako lákadla a i dalšími způsoby. Kolikrát nejde ani tolik o vědomí, jako o podvědomí… Marketing.

Další odpovědi
Pepa25

Reklama Kofoly je strašně široké téma: firma může podporovat povědomí o značce např. v určitých segmentech zákazníků (když třeba zjistí, že její produkty málo kupují dámy, tak nasadí reklamu na Prima Love) nebo naopak propagovat nové varianty svého produktu …

Drap

Nejde o to jak mají či nemají velký odbyt, ale jak rozhodne vedení firmy.

Postmaster

Reklama je návyková droga pro obchodníky

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Neboli jednodušeji: sugestivní prostředky.

Disraeli

Taky jsem zapomněl třeba upozornující reklamy na nějaké novinky, třeba na slevy a podobně. Reklamy má často třeba nějaký prodejce, když má nějaký obchod týdenní akce… tak dá do reklamy to zboží (obzvlášť popurální, či konzumní zboží).
A reklama v TV (nebo prostě videoreklama) je jened jen z mnoha dalších způsobů reklmay/propagace. Které využívá i kofola a ve velkém.