kurec

Pokud půjdu s ženou na večeři a na konci nezaplatím za ni, znamená to, že ji nemám rád?

Nebo je to v české společnosti v pořádku a žena to pochopí tak, že je to v pořádku a muž ji má stále rád, nicméně kvůli tomu, že se moc neznají a vidí se poprvé, tak nezaplatí za ni?

Nejlepší odpověď
da ny

Není to v pořádku.
Pokud je to partnerka, pokud jsi ji pozval, jsi hulvát. a držgrešle.
Právě proto, že se moc neznají, platí muž, pokud žena výslovně trvá na tom, že si úhradu zaplatí. Pak přijmout. Jinak víckrát nepřijde 😉
Pokud je to spolužačka, kamarádka, sestra, kolegyně z práce
matka atd, a ty sám jsi je nepozval, může být přirozená varianta, že si každý platí svou útratu.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi ji pozval, tak je slušnost a i společenská povinnost zaplatit za ni

paul1

Vzpomněl jsem si na jeden vtip:
Ptá se Skot syna: Včera jsi byl na večeři s kamarádkou. Doufám, že jste moc neutratili. Ne, říká syn – jen pár liber. Víc neměla. 🙂

elkon

Tak se chová tupec.

zjentek

Kurec já to za ně vždycky cvaknu ne snad proto že bych je měl všechny rád (to nechtěj vědět co vše se může vyklubat z takové „ženy“), ale protože jsem strašný stydlín. Já bych prostě nesnesl suverénně koukat buchtě do očí v momentě placení, kdy ona jako dělá takový ten dojem že si svý samozřejmě zatáhne a že placení zde přece není to podstatné přičemž JASNĚ VYZAŘUJE opak v obou bodech a je nad slunce jasný že o cálung ji jde nejvíc a PRÁVĚ PROTO to celý okořeí těmi směšnými pindy o tom za kým to půjde, a přitom jako FAKT NEZAPLATIT! (;

A ještě něco. Původně jsem neměl v plánu se zde s hlubšími postupy svěřovat ovšem protože jsem si přečetl odpovědi i těch neotrkaných telat a udělalo se mi z nich docela úzko (bo mně je neznalých prostě líto a soucítím bo si nemůžu pomoct), tak ti řeknu jak konkrétně řeším já. Když se mně dáma fakt nelíbí a po jídle už ji fakt nemám rád a fakt už ji nechci nikdy vidět a NAVÍC HROZÍ, že by mě v budoucnu mohla kontaktovat, tak PŘESNĚ TOHLE je ta situace, kdy nezaplatím a s rozlučkou s úsměvem na rtu mizím! (Nenech si z tupých frází různých elkonů vsugerovat, že je žena něco více než jsi ty a pamatuj- jsou to jen diskriminační ke­cy!)

quentos

Zaplatit „za ní“ znamená „za jejími zády“. Takže ano, je naprosto v pořádku „za ní“ nezaplatit (reakce na podobu příspěvku před úpravou).

Ametyst

To neznamená, že ji nemáš rád. To znamená, že máš rád sebe.